آمادگی برای کاهش عوارض تردد جاده ای بین ایران و ارمنستان

به گزارش مجله پیکوشو، در دیدار معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی با رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان، دو کشور برای کاهش عوارض تردد جاده ای و تسهیل تردد مرزی اعلام آمادگی کردند.

آمادگی برای کاهش عوارض تردد جاده ای بین ایران و ارمنستان

شهرام آدم نژاد، معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی در دیدار رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان با وی گفت: از تجربیات دوره فراگیری ویروس کرونا آموختیم که همکاری و هماهنگی حداکثری بین کشورها در حوزه حمل ونقل بین المللی و ترانزیت، تا چه اندازه حائز اهمیت و نیازمند دقت و توجه بیشتر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ایران بر اهمیت رونق بخشیدن به حمل ونقل بین المللی و ترانزیت و بر توسعه و بهبود زیرساخت ها و امکانات حمل ونقلی کشور تاکید دارد.

آدم نژاد، دو بخش حمل و نقلی ریلی و جاده ای را به عنوان اولویت اصلی زمینه های ارتقای همکاری های دو کشور اعلام کرد و افزود: تجربیات ارزنده و سوابق خوبی در زمینه همکاری های موثر طرفین در این بخش ها وجود دارد. اما این دست تعاملات از ظرفیت های بالقوه به مراتب بیشتری برخوردارند و شایسته است به طور مشترک تلاش کنیم تا محدودیت های موجود در بخش حمل و نقل جاده ای و ریلی را به حداقل و حتی صفر برسانیم.

وی اظهار داشت: با این کار ضمن ارتقای کمیت و کیفیت حمل و نقل بین دو کشور، شرایط حمل ونقل بین المللی و ترانزیت را در منطقه ارتقاء می دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی شرح داد: ایران آمادگی دارد در راستای شتاب دهی به رفع محدودیت ها و تسهیل تردد کامیون ها به ویژه ناوگان ایرانی در پایانه مرزی دو کشور، مذاکرات کارشناسی و فنی را برای کاهش عوارض حمل ونقلی مترتب بر آن ها پیگیری کند.

ادوارد هوانسیان، رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان نیز در این دیدار، بر توسعه حمل و نقل دو کشور تاکید کرد و گفت: با توجه به اقدامات مدنظر برای به سازی و نوسازی پایانه مرزی مغری در مرز مشترک، حمل و نقل بین دو کشور تسهیل خواهد شد.

وی ادامه داد: نوسازی و ساخت جاده های جدید یکی از ضرورت های دولت جمهوری ارمنستان است.

رییس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان در عین حال بر توسعه ارتباطات و زیرساخت های تبادل اطلاعات تاکید کرد و آن را مهم برشمرد.

هوانسیان، از مراحل نهایی تصویب طرحی در آن کشور درخصوص کاهش عوارض پرداختی جاده ای خبر داد.

وی، رفع محدودیت های بیشتر و تسهیل در تردد و همچنین بهره مندی بیشتر ایران را از مزیت های ترانزیتی عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا ایران نیز به عضویت این اتحادیه در آید تا از مزیت های ترانزیتی بیشتر بهره مند شود.

رییس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان بر آمادگی آن کشور برای توسعه همکاری با ایران در زمینه گمرک و در بخش مالیات ها نیز تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، پیشتر وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مبادلات تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان با ارتقای سطح همکاری بین 2 کشور و استفاده از ظرفیت های همدیگر به یک میلیارد دلار می رسد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1693

به "آمادگی برای کاهش عوارض تردد جاده ای بین ایران و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی برای کاهش عوارض تردد جاده ای بین ایران و ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید