اردوغان به اروپا در خصوص موج جدید پناهندگان هشدار داد

به گزارش پیکوشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه با اشاره به فقدان تجهیزات لازم در این کشور برای مواجهه با موج مهاجران سوری منطقه ادلب، به اروپا هشدار داد که اثرات این موج مهاجران را در آینده ای نزدیک احساس خواهد نمود.

اردوغان به اروپا در خصوص موج جدید پناهندگان هشدار داد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

اردوغان در ادامه اضافه کرد که ترکیه دیگر این بار [ورود مهاجران] را تحمل نخواهد نمود. گفته می گردد که حدود 80 هزار مهاجر از منطقه ادلب در شمال غربی سوریه به سوی مرزهای ترکیه روانه شده اند.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت که چنانچه رهبران اروپا برای جلوگیری از خشونت در منطقه مداخله نکنند، شاهد تکرار شدن بحران مهاجران 2015 خواهند بود؛ بحرانی که در آن بیش از یک میلیون مهاجر ظرف کمتر از یکسال وارد خاک اروپا شدند.

اردوغان گفت که وی برای همکاری با مسکو در جهت متوقف ساختن حمله ها به ادلب هر کاری که ممکن باشد، انجام می دهد، و بیان کرد که هیأتی از ترکیه روز دوشنبه برای انجام گفتگوها پیرامون سرانجام دادن به خشونتها به مسکو، پایتخت روسیه سفر خواهد نمود.

لازم به ذکر است که ترکیه در حال حاضر میزبان بیش از 3.6 میلیون پناهنده سوری است و در گفتگوهای پیشین ترکیه با رهبران اروپایی، اردوغان تهدید نموده بود که پناهندگان را به سوی این قاره سبز روانه می نماید.

به تازگی هم رئیس جمهور ترکیه وعده داد که چنانچه رهبران اروپا عملیات نظامی علیه نیروهای کُرد در شمال سوریه را اِشغال بنامند، دروازه های [ورود پناهندگان به اروپا] را می گشاید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 682

به "اردوغان به اروپا در خصوص موج جدید پناهندگان هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان به اروپا در خصوص موج جدید پناهندگان هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید