استرالیا و اندونزی روابط نظامی شان را از سر گرفتند

به گزارش پیکوشو، پس از آنکه ارتش اندونزی در ژانویه امسال میلادی به خاطر وجود اقلام آموزشی توهین آمیز در یکی از پایگاه های استرالیا همکاری های نظامی خود با این کشور را به حالت تعلیق درآورد، این دو کشور امروز (یکشنبه) اعلام کردند که روابط نظامی را به صورت کامل از سر گرفتند.

استرالیا و اندونزی روابط نظامی شان را از سر گرفتند

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا این اطلاعیه را در حالی که در کنار جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی ایستاده بود، اعلام نمود.

ترنبول در کنفرانسی خبری در سیدنی گفت: رئیس جمهور اندونزی و من با ازسرگیری کامل همکاری های دفاعی و تبادلات و فعالیت های آموزشی موافقت کردیم.

ویدودو روز شنبه برای نخستین بار به عنوان رئیس جمهور اندونزی وارد استرالیا شد. این سفر وی کمتر از دو ماه پس از آن صورت گرفت که روابط نظامی میان این دو کشور به حالت تعلیق درآمد؛ رویدادی که باعث اختلافات دیپلماتیک جزئی و عذرخواهی از طرف فرمانده ارتش استرالیا شد. همکاری نظامی میان این دو کشور طیف گسترده ای دارد و شامل همکاری ها در زمینه مبارزه با تروریسم، اقدامات آموزشی مشترک و حفاظت مرزی می گردد.

این اقلام آموزشی توهین آمیز حاکی از آن بود که استان پاپوآی اندونزی باید مستقل گردد و ایدئولوژی حاکم بر اندونزی را نیز به تمسخر گرفته بود.

ویدودو در این کنفرانس خبری گفت: هنگامی که هر دو کشور به تمامیت ارضی یکدیگر، اصل عدم مداخله در امور داخلی و ایجاد یک همکاری سودمند احترام بگذارند، روابط مستحکم می تواند ایجاد گردد.

در حالی که تمرکز اصلی این سفر بر مسائل امنیتی و مالی از جمله نهایی کردن یک توافق تجارت آزاد دوجانبه تا خاتمه امسال میلادی معطوف بود، اما مذاکرات به مسائل گردشگری، امنیت سایبری و روبط اجتماعی نیز کشیده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 596

به "استرالیا و اندونزی روابط نظامی شان را از سر گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا و اندونزی روابط نظامی شان را از سر گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید