اطلاعات وزارت راه نسبت به میزان خانه های خالی کافی است

به گزارش مجله پیکوشو، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در واکنش به خبری مبنی بر انعقاد قراردادهای صوری بعضی مالکان با بنگاه های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی گفت: هرگونه معامله در بنگاه های املاک باید کد رهگیری دریافت کند و خلاف این موضوع تخلف محسوب شده و با آن به طور حتم برخورد می گردد.

اطلاعات وزارت راه نسبت به میزان خانه های خالی کافی است

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: براین اساس زمانی که یک معامله مسکن دارای کد رهگیری نباشد، فاقد اعتبار است و وزارت راه و شهرسازی ابزارهای شناسایی متخلفان را در اختیار دارد. ما توانسته ایم با همین سیستم کنترلی یک میلیون و 300 هزار واحد مسکن خالی را شناسایی و به سازمان امور مالیاتی برای اجرای قانون معرفی کنیم.

اسلامی ادامه داد: اطلاعات وزارت راه و شهرسازی نسبت به میزان خانه های خالی کافی است و اشراف کامل اطلاعاتی نسبت به این موضوع دارد و می توانیم براساس آن تصمیم گیری های لازم را انجام دهیم.

نرخ مسکن متاثر از التهابات بازار

اسلامی درباره اینکه آیا با اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی، قیمت مسکن کاهش پیدا خواهد نمود، گفت: نوسانات نرخ مسکن متاسفانه متاثر از التهابات بازار در شرایط گوناگون است، بنابراین در صورت افت این التهابات به طور طبیعی تمامی بازارها از جمله بازار مسکن متاثر خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید میان مجلس و دولت در خصوص اخذ مالیات بر خانه های خالی همزبانی وجود داشته باشد تا کسی برای مردم شبهه ای ایجاد نکند، اظهار کرد: هدف ابتدایی ما از ثبت اطلاعات افراد در سامانه ملی املاک و اسکان، ثبت و معین دقیق میزان واحدهای مسکونی است و از سوی دیگر از این طریق می توان برنامه ریزی درستی برای فراوری و عرضه مسکن انجام داد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان نمود: هدف دیگر ما از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی جلوگیری از ورود پول به بازار مسکن برای تبدیل آن به یک کالای سرمایه ای است، مسکن باید به عنوان یک کالای مصرفی در جامعه مطرح باشد تا فشاری که به گُرده مردم وارد نشود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1644

به "اطلاعات وزارت راه نسبت به میزان خانه های خالی کافی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات وزارت راه نسبت به میزان خانه های خالی کافی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید