قیمت تازه میوه های تنظیم بازاری اعلام شد

به گزارش مجله پیکوشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، درحالی که چندی پیش استانداری و جهاد کشاورزی استان تهران قیمت میوه های تنظیم بازاری را در استان تهران برای هرکیلوگرم پرتقال 9 هزار تومان و سیب قرمز و زرد 11 هزار تومان و 12 هزار تومان اعلام نموده بودند، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی این نرخ ها را اشتباه خواند؛ لازم به ذکر است نرخ های اعلام شده به وسیله استانداری تهران زیر قیمت تمام شده خرید این محصولات به وسیله سازمان تعاون روستایی بود،

قیمت تازه میوه های تنظیم بازاری اعلام شد

اسماعیل قادری فر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در تبادل نظر با خبرنگار مالی خبرگزاری تسنیم گفت: قیمت میوه های تنظیم بازاری در شهر تهران بر اساس جلسه کارگروه تنظیم بازار دولت مقرر شد که براساس قیمت روز میادین میوه و تره بار شهر تهران مشخص گردد.

وی اضافه نمود: بر این اساس قیمت هرکیلوگرم سیب زرد 14200 تومان، سیب قرمز 13200 تومان و پرتقال 11 هزار تومان است که در سامانه های هوشمندی نظیر بازرگام و اسنپ فود با همین قیمت توزیع می گردد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: کیفیت میوه های که به صورت هوشمند توزیع می شوند از میوه های توزیع شده در میادین و سطح شهر بالا تر است و به صورت رایگان درب منزل افراد تحویل داده می گردد.

وی توضیح داد: قیمت میوه های تنظیم بازاری شب عید در استان ها نیز به وسیله استانداران مشخص می گردد، نرخ این محصولات 5 تا 15 درصد زیر قیمت خرده فروشی آن استان است.

قادری فر در واکنش به اعلام قیمت 9 هزار تومانی برای پرتقال و 11 تا 12 هزار تومانی برای سیب به وسیله استانداری و جهاد کشاورزی استان تهران گفت: قیمت های اعلام شده به وسیله یکی از مدیران استانداری تهران اعلام شد که نرخ های اعلامی وی اشتباه بود.

این مقام مسئول گفت: قصد ما از توزیع میوه شب عید تنظیم بازار است و یک کالایی را به مقداری احتیاج ذخیره نموده ایم تا از ایجاد هرج و مرج در بازار جلوگیری گردد.

وی اضافه نمود:به طور مثال قیمت سیب قرمز تنظیم بازاری در یزد 12 هزار تومان و سیب زرد 13 هزار تومان و پرتقال 10 هزار تومان در بازار توزیع می گردد؛ این محصولات به وسیله سامانه های توزیع هوشمند نیز به همین قیمت توزیع می گردد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: میوه های تنظیم بازاری توزیع شده به وسیله سامانه های هوشمند کیفیت بالایی دارد و در صورتی که مردم از کیفیت محصول راضی نباشند می توانند محصولات خریداری شده را عودت دهند.

وی گفت: عرضه میوه های سیب و پرتقال تنظیم بازاری شروع شده است و توزیع آنها تا 13 فرودین ماه ادامه دارد.

قادری فرد گفت: زمان ارسال میوه های تنظیم بازاری به وسیله سامانه های هوشند حداکثر 24 ساعته است که درب منزل افراد تحویل داده می گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2108

به "قیمت تازه میوه های تنظیم بازاری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تازه میوه های تنظیم بازاری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید