عرضه 100 هزار دستگاه خودرو بیش از تعهدات ، تیراژ تولید ایران خودرو به روزانه 2500 دستگاه می رسد

به گزارش مجله پیکوشو، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: طبق تصمیم وزارت صمت، از هفته آینده تیراژ تولید روزانه ایران خودرو به بیش از 2500 دستگاه خواهد رسید که نسبت به برنامه مصوب، روزانه 20 درصد افزایش تیراژ خواهیم داشت.

عرضه 100 هزار دستگاه خودرو بیش از تعهدات ، تیراژ تولید ایران خودرو به روزانه 2500 دستگاه می رسد

به گزارش شاتا به نقل از ایکوپرس، فرشاد مقیمی، با اشاره به نتایج اصلاح قیمت خودرو و واقعی سازی آن و رفع این مانع بزرگ در تولید خودرو از سوی وزارت صمت، خروج از زیان و حفظ حقوق ذینفعان و مشتریان ایران خودرو را از نتایج این اقدام دانست و گفت: با فروش خودرو به قیمت واقعی و افزایش عرضه به بازار، قیمت های کاذب فعلی در بازار خودرو نیز تعدیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر افزایش مقیاس تولید، سبب کاهش هزینه ها و بهای تمام شده تولید در بلندمدت خواهد شد که به نفع مشتریان خواهد بود.

مقیمی با بیان این که از هفته آینده تیراژ تولید روزانه ایران خودرو از میانگین دو هزار دستگاه به دوهزار و 500 دستگاه افزایش خواهد یافت، شرح داد: تا خاتمه سال 100 هزار دستگاه خودرو مازاد بر تعهدات عرضه خواهیم کرد که سبب ایجاد آرامش بیش تر در بازار خواهد شد.

وی با بیان این که تیراژ تولید در گروه صنعتی ایران خودرو در آستانه عبور از 300 هزار دستگاه تولید از ابتدای امسال واقع شده است، گفت: طبق برنامه ای که از طریق وزیر محترم صمت ابلاغ شده، از هفته آینده تیراژ تولید روزانه را به بیش از دو هزار و 500 دستگاه افزایش خواهیم داد.

مقیمی از حذف شرط سند در رهن در طرح های فروش ایران خودرو خبر داد و گفت: از هفته آینده به فروش خودرو با سند آزاد اقدام خواهیم کرد و مالکان خودرو های فروش رفته در طرح های گذشته نیز می توانند از طریق کنندگی ها نسبت به فک رهن اسناد خودرو اقدام کنند. روش اجرای این طرح از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از اجرای طرح های متنوع فروش محصولات به صورت مستمر از هفته آینده خبر داد و گفت: روش های فروش به صورت تحویل 45 و 90 روزه در کنار طرح های پیش فروش یک ساله به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی ضمن دعوت مشتریان به آرامش و عدم شتابزدگی درخصوص تصمیم برای خرید خودرو از بازار با قیمت های کاذب، گفت: در آینده نزدیک شاهد کاهش التهاب بازار خواهیم بود و مشتریان می توانند با خیالی آسوده نسبت به خرید خودرو اقدام کنند.

مقیمی افزایش سودآوری شرکت های خودروساز، رونق بازار بورس و حفظ منافع سهامداران را از دیگر نتایج رفع موانع حاصل از اصلاح قیمت ها دانست و اضافه کرد: در آینده با تامین نقدینگی کافی و بهبود شرایط مالی، اجرای پروژه های توسعه محصول در گروه صنعتی ایران خودرو سرعت بیش تری خواهند گرفت و شاهد طراحی و توسعه محصولات بهتر و با کیفیت بالاتر خواهیم بود.

وی اضافه کرد: از جمله این پروژه ها، محصول K 125، خودرویی نیم شاسی و CUV با امکانات روز و ظاهر زیبا خواهد بود که تا خاتمه سال آینده آماده تولید انبوه می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آذر 1400 بروزرسانی: 15 آذر 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1902

به "عرضه 100 هزار دستگاه خودرو بیش از تعهدات ، تیراژ تولید ایران خودرو به روزانه 2500 دستگاه می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه 100 هزار دستگاه خودرو بیش از تعهدات ، تیراژ تولید ایران خودرو به روزانه 2500 دستگاه می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید