اظهارات بولتون درباره اهداف و سیاست های ترامپ در قبال ترکیه

به گزارش پیکوشو، ایسنا نوشت: مشاور امنیت ملی سابق دولت آمریکا، دونالد ترامپ را متهم نموده به این که سیاست خارجی خود در قبال ترکیه را بر مبنای منافع تجاری یا شخصی خود تنظیم می نماید.

اظهارات بولتون درباره اهداف و سیاست های ترامپ در قبال ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

شبکه خبری ان بی سی نیوز آمریکا در گزارشی به انتشار بعضی اظهار نظرهای بی سابقه جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در مراسمی خصوصی با مورگان استنلی در میامی پرداخته است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، بولتون در این صحبتهایش بیشتر از هر چیز از تصمیمات ترامپ در قبال ترکیه ناراحت بوده است و خطاب به شنوندگان صحبتهایش گفت، معتقد است چیز دیگری انگیزه اقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در قبال این کشور بوده چون هیچ یک از مشاوران او با این اقداماتش موافق نبوده اند.

ترامپ امروز (چهارشنبه) میزبان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کاخ سفید است.

بولتون در صحبتهایش یادآور شد که بعد از آن که اردوغان اقدام به خرید سامانه دفاع موشکی از روسیه به رغم مخالفتهای آمریکا و ناتو کرد، مساله تحریم ترکیه در کنگره آمریکا با حمایت قاطع هر دو حزب اصلی همراه شده بود اما ترامپ با آنها هم عقیده نبود.

بولتون که در ماه سپتامبر کاخ سفید را ترک نموده، در ادامه توضیح داد برای این مواضع ترامپ درقبال ترکیه دلیلی وجود دارد.

شرکت دونالد ترامپ در شهر استانبول ترکیه ملکی را دارد.

ترامپ همچنین چند وقت پیش در تماس تلفنی با اردوغان قبول کرد، نیروهای آمریکایی را از شمال شرق سوریه خارج سازد که این تصمیم وی به عنوان چراغ سبز رئیس جمهور آمریکا به ترکیه برای حمله به شبه نظامیان کُرد همپیمان آمریکا در این منطقه از سوریه تعبیر شد.

بعد از این تصمیم ترامپ، حتی سناتور لیندسی گراهام، یک جمهوریخواه اهل کارولینای جنوبی که از همپیمانان او است هم با آن مخالفت نموده و آن را اشتباه دانست.

بولتون درباره روسیه نیز صحبت نموده و خطاب به جمعیت شنونده صحبتهایش گفت، هر چقدر هم سند و مدرک به ترامپ درباره مداخله روسیه در کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2016 نشان دهید او باز هم این موضوع را نفی خواهد نمود چون نگران است که تایید این مداخله باعث سلب مشروعیت پیروزی او در انتخابات گردد.

طبق گزارش ان بی سی، عجیب ترین صحبت بولتون در این سخنرانی درباره تصوراتش از اقدامات ترامپ بعد از رسیدن به یک دور دیگر ریاست جمهوری در سال 2020 بوده است.

بولتون پیش بینی کرد که ترامپ بعد از رسیدن مجدد به ریاست جمهوری رویکرد کاملا انزواطلبانه شبیه به روینمودهای شاخه متعلق به رند پُل در حزب جمهوریخواه در پیش خواهد گرفت. رئیس جمهور آمریکا اغلب از هزینه های مربوط به ائتلاف نظامی ناتو برای کشورش شکایت و انتقاد نموده و همچنین از سازمان ملل و هزینه هایش نیز گله نموده است و او چنانچه برای بار دوم رئیس جمهور گردد ممکن است انقدر شجاعت پیدا کند که کشورش را از این سازمانها خارج سازد.

بولتون در ادامه صحبتهایش همچنین بیان کرد، ایوانکا ترامپ و همسرش جارد کوشنر، دختر و داماد دونالد ترامپ ممکن است رئیس جمهور را تحت فشار قرار دهند تا تغییر رویه دهد و او هم به نوبه خود یک قاضی لیبرال را در دادگاه عالی منصوب کند. حاضران در این مراسم به ان بی سی گفتند که بولتون نام لارنس ترایب، یک استاد حقوق دانشگاه هاروارد که از منتقدان ترامپ است را به عنوان گزینه احتمالی مطرح نموده است.

بولتون در ادامه شرح داد، ایوانکا ترامپ و کوشنر بر مبنای این انگیزه این کار را خواهند کرد تا نشان دهند که در کاخ سفید تحت رهبری ترامپ، عاملان اصلی نفوذ هستند. شنوندگان صحبتهای بولتون گفتند که این اظهار نظر او باعث شوکه شدن آنها شده است.

بولتون در عین حال از در راه بودن کتابی که دارد می نویسد صحبت نموده و این که با این کتاب مسائل بیشتری فاش خواهند شد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 634

به "اظهارات بولتون درباره اهداف و سیاست های ترامپ در قبال ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات بولتون درباره اهداف و سیاست های ترامپ در قبال ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید