افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت هم منتفی شد

به گزارش مجله پیکوشو، خبرنگاران : در تازه ترین اخبار از افزایش حقوق بازنشستگان، فیش حقوقی اردیبهشت ماه 1401 بازنشستگان بدون افزایش صادر شده است. وزیر کار در روز های اخیر از افزایش حقوق بازنشستگان و تصویب افزایش حقوق بازنشستگان خبر داده بود. نگرانی بازنشستگان باصدور فیش حقوقی بدون افزایش حقوق بیش از بیش شده است. این بار به بازنشستگان وعده واریز معوقات در اسرع وقت پس از تصویب در هیات دولت داده شده است.

افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت هم منتفی شد

به گزارش راهبرد معاصر، در تازه ترین اخبار از افزایش حقوق بازنشستگان، فیش حقوقی اردیبهشت ماه 1401 بازنشستگان بدون افزایش صادر شده است. وزیر کار در روز های اخیر از افزایش حقوق بازنشستگان و تصویب افزایش حقوق بازنشستگان خبر داده بود. نگرانی بازنشستگان باصدور فیش حقوقی بدون افزایش حقوق بیش از بیش شده است. این بار به بازنشستگان وعده واریز معوقات در اسرع وقت پس از تصویب در هیات دولت داده شده است.

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه شبکه خبر با بیان اینکه افزایش حقوق بازنشستگان را متناسب با افزایش حقوق کارگران، مصوب نموده ایم، گفت: این افزایش در وزارت کار مصوب شده است و برای تصویب نهایی به هیأت دولت ارسال نموده ایم.

مقرر است هیأت دولت در جلسات آینده خود این افزایش را آنالیز و تصویب کند، این در حالی است که بازنشستگان کارگری تأمین اجتماعی، حدود 4 میلیون نفر هستند که با احتساب خانواده های آنها، 10 میلیون نفر از جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

اواخر سال گذشته در شورای عالی کار و هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی برای سطوح مختلف حقوق بگیر بازنشسته، افزایش 38 درصدی به علاوه 500 هزار تومان تصویب شده است.

سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگ ترین صندوق بازنشستگی ایران بیش از 50 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش مقررات حمایتی خود قرار داد که بر این اساس تعداد مستمری بگیر اصلی این سازمان 4 میلیون و 17 هزار نفر بوده که مشمول افزایش حقوق در سال 1401 خواهند بود.

بازنشستگان کارگری از صدور فیش های حقوقی اردیبهشت بدون اعمال افزایش مستمری سال تازه انتقاد دارند. ظاهراً از شب گذشته، فیش های حقوقی بدون افزایش و تغییر در سامانه مربوطه بارگذاری شده است.

حسن ایزدان (بازرس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در این رابطه می گوید: منتظریم هیات دولت مصوبه سازمان تامین اجتماعی را تصویب و برای اجرا به سازمان ابلاغ کند؛ باید هرچه سریعترافزایش حقوق بازنشستگان کارگری در هیات دولت به تصویب برسد.

او ادامه می دهد: متاسفانه فیش های حقوقی اردیبهشت بدون اضافات سال تازه صادر شده و همین امر بازنشستگان را نگران نموده است.

ایزدان در ادامه می گوید: شنیده ها حاکی از این است که به محض تصویب اضافات در هیات دولت و ابلاغ به سازمان، احکام حقوقی تازه بازنشستگان به سرعت صادر خواهد شد؛ ضمن اینکه معوقات تا آخر اردیبهشت پرداخت می گردد. بعلاوه 25 درصد متناسب سازی به آن هایی که تعلق می گیرد، تا آخر ماه واریز می گردد.

این فعال صنفی بازنشستگان اضافه می نماید: امیدواریم ظرف امروز و فردا هیات دولت مصوبه افزایش مستمری بازنشستگان را تصویب کند؛ بازنشستگان با تماشا فیش های حقوقی نگران شدند، اما به نظر می رسد جای نگرانی نیست؛ اگر دولت به سرعت مصوبه افزایش حقوق را تصویب کند، هم احکام تازه صادر و هم معوقات مزدی بازنشستگان واریز می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1401 بروزرسانی: 5 تیر 1401 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2096

به "افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت هم منتفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت هم منتفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید