افشای معامله ده ها میلیون پوندی بندر بن سلطان با پادشاه بحرین

به گزارش پیکوشو، بر اساس اعلام منابع مطلع، شاهزاده بندر بن سلطان، از چهره های ارشد خاندان سلطنتی عربستان اقدام به فروختن یک ملک عظیم انگلیسی خود به خانواده پادشاه بحرین نموده است.

افشای معامله ده ها میلیون پوندی بندر بن سلطان با پادشاه بحرین

به نقل از بلومبرگ، بنا به گفته منابع مطلع که نامشان را با توجه به محرمانه بودن معامله انجام شده فاش نکردند، این سفیر سابق عربستان در آمریکا اقدام به فروختن ملک گلیمپتون پارک خود واقع در منطقه خوش منظره کاتسوولدز انگلیس در ماه فوریه نموده است. یکی از این افراد اظهار کرد، قیمت فروش در این معامله بیش از 120 میلیون پوند (165 میلیون دلار) بوده است.

اسناد عمومی مربوط به شرکت مدیریت نماینده این ملک موسوم به شرکت املاک گلیمپتون در ماه جاری میلادی ثبت شده اند که نشان دهنده تغییر مالکیت این شرکت هستند. این اسناد هم اکنون اسامی حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین و پسرش یعنی ولیعهد سلمان بن حمد بن عیسی آل خلیفه را به عنوان صاحبان اصلی این شرکت به جای شاهزاده بندر لیست نموده اند.

این معامله وجود روابط نزدیک بین عربستان سعودی و بحرین را برجسته می سازد؛ بحرینی که به عنوان کشور جزیره ای همسایه با عربستان اتکای سنگینی به حمایت های اقتصادی و امنیتی آن داشته است. نمایندگان شاهزاده بندر از اظهار نظر درباره این گزارش خودداری کردند. نمایندگان پادشاه بحرین نیز به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

از سوی دیگر، این معامله نشان می دهد که خریداران ثروتمند بعد از آنکه همه گیری بیماری باعث کاهش جذابیت زندگی در پایتخت عربستان شده، املاک خارج از لندن را به عنوان خانه های تعطیلات شان انتخاب می نمایند.

در سال های اخیر تعدادی از دارایی های انگلیسی متعلق به اعضای خاندان سلطنتی عربستان در بازار مطرح شده اند. گزارش شده که عبد العزیز بن فهد، در حال اجرا مذاکراتی پیشرفته برای فروختن سهامش در آسمانخرانش سیلزفورس تاور واقع در منطقه اقتصادی شهر لندن به یک سرمایه گذار آمریکایی به ارزش حدود 195 میلیون پوند است.

همچنین اخیرا دفتر خصوصی خانوادگی چئونگ چونگ کیو، ثروتمند چینی، یک خانه 45 اتاقه را در منطقه نایتزبریج از وراث شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد درگذشته عربستان، به ارزش بیش از 200 میلیون پوند خریده است.

منطقه گلیمپتون پارک سابقا منطقه محافظت شده گوزن ها بوده است و از بابت خانه های عظیم ویلایی و املاک سطح بالای ییلاقی خود مشهور است. ملک مذکور شامل اساسا یک خانه بوده که در قرن هجدهم ساخته شده و همچنین شامل یک محوطه فضای سبز و یک کلیسا است.

شاهزاده بندر از دولتمردان مسن عربستان سعودی و مسؤول سابق سازمان اطلاعات این کشور بوده است. او این ملک را در دهه 1990 به ارزش 11 میلیون پوند خریده و گزارش شده که میزان 42 میلیون پوند دیگر را بعد از آن صرف نوسازی اش کرد.

پادشاه حمد و خانواده اش شراکتی قدیمی با انگلیس و خانواده سلطنتی آن داشته و به همین دلیل در جشن های تولد 90 سالگی ملکه این کشور شرکت کردند. بحرین از جمله کشورهایی است که افسران نظامی خود را به منظور دیدن آموزش نظامی به آموزشگاه نظامی سلطنتی سندهرست انگلیس اعزام می نماید.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1606

به "افشای معامله ده ها میلیون پوندی بندر بن سلطان با پادشاه بحرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای معامله ده ها میلیون پوندی بندر بن سلطان با پادشاه بحرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید