اهدافی که امام خمینی (ره) برای نیرو های مسلح ترسیم کردند با فرماندهی رهبر انقلاب محقق شد

به گزارش پیکوشو، رئیس سازمان تربیت بدنی نیرو های مسلح با اشاره به 29 فروردین گفت: این روز یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی است که حضرت امام خمینی (ره) آن را ثبت کردند.

اهدافی که امام خمینی (ره) برای نیرو های مسلح ترسیم کردند با فرماندهی رهبر انقلاب محقق شد

امیر سرتیپ دوم ستاد سید کمال پیمبری رئیس سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیرو های مسلح و فرمانده اسبق لشکر 23 تکاور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با ، درباره فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در اعلام روز 29 فروردین ماه به نام روز ارتش گفت: این روز یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی است که حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی پرشکوه انقلاب اسلامی در سال 1358 با فرمان تاریخی خود آن را در تاریخ ثبت کردند.

وی درباره فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در اعلام روز 29 فروردین ماه به نام روز ارتش گفت: این روز برای ارتشی هایی است که با حرکت به سمت انقلاب و با شور و انگیزه های معنوی در کنار ملت قرار گرفته بودند و همچنین موجب پیروزی انقلاب اسلامی ایران شده بودند، پس به پاس این حرکت خوب ارتش، روز 29 فروردین را به نام روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان نام گذاری نموده اند.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی دستور دادند تا نیروهای ارتش در میدان ها و خیابان ها رژه بروند و امت اسلامی هم برای استقبال از سربازان خود در خیابان ها حضور پیدا نمایند. این روز باعث شد ارتش جمهوری اسلامی ایران متولد گردد و انگیزه های بسیار والایی را در جهت حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و امنیت کشورمان برعهده بگیرد.

رئیس سازمان تربیت بدنی نیرو های مسلح اظهار کرد: ارتش در سال های پس از پیروزی انقلاب هم در عرصه های هشت سال دفاع مقدس، سازندگی، امنیتی و سایر عرصه هایی که احتیاج به حضور بوده همواره مطیع و با وفا و مقتدر در ذیل فرمان ولی امر خود حاضر و آماده شده و توانسته از خود حماسه های ماندگاری را در تاریخ انقلاب اسلامی به جای بگذارد.

وی اضافه کرد: ضمن تبریک این روز به همه ارتشیان گرانقدر به خانواده های آنان که نقش بسیار والایی را در جهت حفظ انگیزه و روحیه آنان دارند، تبریک می گویم. البته باید به امت اسلامی ایران که در کنار ارتش و سپاه و سایر نیرو های مسلح و همه رزمندگان قرار دارند تا آنان برای حضور در عرصه های میدانی انگیزه کافی به دست بیاورند نیز تبریک گفت.

امیر سرتیپ پیمبری در سرانجام گفت: ضروری است تا به روح پرفتوح امام خمینی (ره) درود بفرستم که در همه عرصه ها تصمیم های موثری داشتند، در حفظ ارتش نیز چنین عمل کردند. پس از امام خمینی (ره) هم رهبر معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا به عنوان فرماندهی نیرو های مسلح در این عرصه نقش آفرینی موثری داشتند و با توجه به اهدافی که امام برای نیرو های مسلح ترسیم نموده با فرماندهی رهبر معظم انقلاب همه این اهداف محقق شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1616

به "اهدافی که امام خمینی (ره) برای نیرو های مسلح ترسیم کردند با فرماندهی رهبر انقلاب محقق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدافی که امام خمینی (ره) برای نیرو های مسلح ترسیم کردند با فرماندهی رهبر انقلاب محقق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید