بایدن: دموکراسی شکننده است، کابوس 4 ساله ترامپ به سرانجام رسید

به گزارش پیکوشو، به گزارش خبرنگاران، مراسم تحلیف جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا در کنگره این کشور شروع شد.

بایدن: دموکراسی شکننده است، کابوس 4 ساله ترامپ به سرانجام رسید

مراسم تحلیف بایدن

در ابتدای مراسم تحلیف جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا، سناتور جمهوری خواه از ایالت میسوری در سخنانی از دموکراسی نمایشی آمریکا سخن گفت و از حادثه یورش 6 ژانویه و حمله هواداران ترامپ به کنگره این کشور ابراز تأسف کرد.

یوری بلانت سناتور ایالت میسوری و از اعضای کمیته تحلیف سپس اجرای مراسم را بر عهده گرفت.

وی نیز از یورش روز تأیید آرای الکترال به کنگره این کشور و اتفاقات آن ابراز تأسف کرد و از شنمایندگی قدرتِ دولت وقت این کشور سخن گفت.

کشیش لئو اودانون و از دوستان جو بایدن پس از سخنانی در ادامه مراسم تحلیف را بر عهده گرفت.

وی در سخنان خود گفت: امروز به شکست های پیشین خود (در آمریکا) اذعان می کنیم.

معاون بایدن؛ کاملا هریس هم اکنون در صندلی نهاده شد تا مراسم ادی سوگند را به جا بیاورد.

پس از ادای سوگند مقابل قاضی دیوان عالی آمریکا، وی هم اکنون به صورت رسمی معاون چهل و ششمین ریاست جمهوری آمریکا شد.

جو بایدن در حضور جان رابرت قاضی ارشد دیوان عالی آمریکا در صندلی حاضر شد و سوگند یاد کرد؛ بدین ترتیب وی از هم اکنون چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا است.

بایدن در سخنانی پس از ادای سوگند گفت: امروز یک روز تاریخی در آمریکا است. آمریکا به مبارزه با چالش های خود می پردازد. اراده مردم شنیده شده است. دموکراسی شنماینده است. چند روز پیش، خشونت پایه های اساسی دموکراسی را به لرزه درآورد. به پیش می رویم و باید به فکر ملت مان باشیم.

بایدن ادامه داد: ما به دنبال اتحاد در آمریکا هستیم؛ اما هنوز راه طولانی در پیش داریم. باید خیلی از چیزها را بازسازی کنیم. افراد کمی در تاریخ آمریکا در دوره چالش برانگیزتری از اکنون زندگی نموده اند. با ویروسی درگیر هستیم. میلیون کار از بین رفت و مشاغل زیادی نابود شد.

وی با اذعان به مسائل عمیق داخلی در کشورش توضیح داد: فزونی طلبی سفیدپوستان و تروریسم داخلی را پیش رو داریم و باید آن را شکست دهیم. مصمم هستم تا مردم آمریکا را متحد کنم؛ آمریکایی ها به من بپیوندند. باید با خشم، نفرت و بی قانونی مبارزه کنیم. باید بر این ویروس مرگبار پیروز شویم. می دانم صحبت از اتحاد این روزها شاید رؤیایی باشد.

چهل و ششمسن رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: بدون اتحاد ملتی هم نیست؛ بلکه فقط آشوب می ماند. بیایید یک بار دیگر از امروز شروع کنیم. ما باید بهتر این عمل کنیم. در گذشته هم در اینجا شورش روی داده بود. چند روز پیش جماعتی سعی کردند ما از ایجا بیرون نمایند؛ این رویداد دیگر روی نمی دهد.

جو بایدن گفت: ماه های پیش درس بزرگی به ما داد؛ حقیقت در برابر دروغ واقع شده است؛ ما موظیفیم دروغ ها را شکست دهیم. باید به درگیری داخلی انتها دهیم؛ باید بر تضادهایی که وجود دارد چیره شویم. باید از این زمستان تاریک بگذریم، باید سیاست را کنار بگذاریم و با مبارزه با این ویروس برویم. باید پس از دوره تلخ و تفرقه، دوباره کارمان را شروع کنیم. برای چالش های امروز مان با دنیا وارد تعامل می شویم. شاهد حمله به دموکراسی و حقیقت هستیم. نژادپرسی رو به رشد است.

مقامات ارشد آمریکا برای مراسم تحلیف وارد کنگره شدند

جورج دبلیو بوش رئیس جمهور اسبق آمریکا و همسرش نخستین افرادی بودند که برای شرکت در مراسم تحلیف جو بایدن وارد ساختمان کنگره شدند.

خبرگزاری رویترز هم اکنون گفت: جو بایدن راهی ساختمان کنگره شد و قرار است تا دقایقی دیگر مراسم تحلیف و ادای سوگند وی و کامالا هریس شروع گردد.

به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، اوباما و همسرش هم اکنون برای مراسم تحلیف جو بایدن وارد ساختمان کنگره شدند.

کامالا هریس معاون بایدن در پیامی توییتری نوشت: امروز فصل جدیدی از تاریخ آمریکا را می نویسیم.

شبکه تلویزونی اسپوتنیک هم اکنون تصاویری را نشان می دهند که بر اساس آن که هیلاری کلینتون (رئیس جمهور اسبق آمریکا) و همسرش بیل کلینتون برای مراسم تحلیف جو بایدن وارد ساختمان کنگره شده اند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در دولت اوباما هم اکنون برای شرکت در مراسم تحلیف بایدن وارد کنگر شد.

جوبایدن، همسرش، کاملا هریس و نیز تیم رئیس جمهور جدید آمریکا در میان تدابیر شدید امنیتی برای اجرای مراسم تحلیف وارد ساختمان کنگره آمریکا شدند.

معاون ترامپ در مراسم تحلیف حضور دارد؛ ترامپ غایب مراسم

بر اساس اعلام منابع رسانه ای، مایک پنس معاون ترامپ در مراسم تحلیف حضور دارد؛ اما بر خلاف رویه معمول در این کشور، ترامپ پیشتر نیز گفت که در مراسم تحلیف شرکت نمی نماید.

کشیش اودا اووان در حال ورود به کنگره است تا مراسم تحلیف بایدن و معاونش هریس را برگزار کند.

اوباما: این بار نوبت توست

باراک اوباما چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا با انتشار تصویری، شروع ریاست جمهوری بایدن را به او تبریک گفت. اوباما در توئیتر خود نوشت: این بار نوبت تو است.

جو بایدن و کاملا هریس معاون وی پیش از شروع مراسم تحلیف به همراه جمعی از نماینده های کنگره در کلیسای متیو حضور دارند؛ قرار است آنها برای اجرای مراسم مذکور به کنگره آمریکا بروند.

اِسکای نیوز با انتشار اخبار مربوط به مراسم انتقال قدرت به جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا گفت: پس از خداحافظی ترامپ از قدرت و تَرک کاخ سفید، اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا گفتند: کابوس 4 ساله دوره ترامپ تمام شد.

مراسمی مفصلی برای وداع ترامپ برگزار نشد

این در حالیست که بر اساس اعلام منابع رسانه ای، مراسم وداع ترامپ محدود برگزار شد. همچنین، با درخواست ترامپ برای برگزاری یک رژه نظامی باشکوه مخالفت شد.

ترامپ رفت

حساب کاربری شبکه تلویزیونی اِم اِس اِن بی سی در توئیتر گفت که دونالد ترامپ کاخ سفید را تَرک کرد.

ترامپ: به زودی همه شما را دوباره دیدار می کنم

چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا پس از تَرک کاخ سفید در پایگاه اندروز واقع در مریلند در سخنانی بار دیگر به تمجید از اقدامات خود پرداخت و گفت: می خواهم خداحافظی کنم؛ اما امیدوارم این خداحافظی برای مدت زمانی طولانی نباشد. این (دوره ریاست جمهوری) 4 سالی برجسته بود که دستاوردهای بسیار داشتیم! امیدوارم دولت جدید پیروز گردد. به زودی همه تان را دوباره دیدار می کنم. به شکلی دیگر باز خواهیم گشت. ما را به یاد داشته باشید.

ترامپ پس از سخنرانی خداحافظی خود، پایگاه اندروز را به مقصد فلوریدا که قرار است در آنجا زندگی کند، تَرک کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی کاخ سفید در بیانیه ای گفت که ترامپ پیش از تَرک این مکان، نامه ای را برای بایدن در کاخ سفید گذاشته است.

جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا پیش از شروع مراسم تحلیف، در پیامی توییتری گفت: امروز روز جدیدی در آمریکاست.

بعضی منابع رسانه ای در این باره گفتند که بایدن امروز و پس از مراسم تحلیف، درباره دیوار حائل با مکزیک نیز موضع گیری می نماید. همچنین؛ قرار است بایدن تا ساعاتی دیگر احکام ترامپ از جمله حکم ترامپ درباره ممنوعیت سفر اتباع بعضی کشورهای مسلمان به آمریکا، را لغو کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1523

به "بایدن: دموکراسی شکننده است، کابوس 4 ساله ترامپ به سرانجام رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: دموکراسی شکننده است، کابوس 4 ساله ترامپ به سرانجام رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید