بایدن شرایط اضطراری در سوریه را تمدید کرد

به گزارش مجله پیکوشو، ایسنا نوشت:رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد شرایط اضطراری مربوط به سوریه را برای یک سال دیگر تمدید می نماید.

بایدن شرایط اضطراری در سوریه را تمدید کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه اعلام نمود: من برای یک سال دیگر شرایط اضطراری ملی اعلام شده در ارتباط با سوریه را ادامه می دهم.

بایدن گفت، آمریکا در سیاست موجود بر مبنای اقدامات آینده دولت سوریه تجدید نظر خواهد نمود.

به گزارش خبرگزاری تاس، این اعلامیه به محدودیت های متعددی که به تدریج از سوی واشنگتن در فاصله 2004 تا 2012 علیه دمشق اعمال شدند اشاره دارد.

بر اساس اعلامیه کاخ سفید، بایدن به موجب این شرایط اضطراری تحریم های یکجانبه اعمال شده علیه سوریه را یک سال دیگر تمدید نموده است.

این تحریم ها مشخصا شامل انسداد دارایی های بعضی افراد در آمریکا و همچنین ممنوع ساختن صادرات بعضی کالاها و خدمات آمریکا به سوریه می شوند.

در این اعلامیه ادعا شده است: اقدامات و سیاست های حکومت سوریه از جمله در ارتباط با تسلیحات شیمیایی و حمایت از سازمان های تروریستی یک تهدید غیرمعمول و فوق العاده را علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا ایجاد می نماید. در نتیجه شرایط اضطراری ملی اعلام شده در 11 مه 2004 و تدابیر اتخاذ شده در سایه آن باید بعد از 11 مه 2021 ادامه یابد.

کاخ سفید اظهار کرد: آمریکا از حکومت بشار اسد و حامیانش می خواهد جنگ خشونت آمیز علیه مردم خودش را متوقف و یک آتش بس سراسری تصویب کند و اجازه تحویل بلامانع کمکهای انسانی به همه سوری های نیازمند را بدهد، و مطابق با قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل بر سر یک راه چاره سیاسی برای سوریه مذاکره کند.

دولت آمریکا اعلام داشت: آمریکا تغییر در سیاستها و اقدامات دولت سوریه را در تصمیم گیری در مورد ادامه دادن یا سرانجام این شرایط اضطراری ملی در آینده در نظر خواهد گرفت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1683

به "بایدن شرایط اضطراری در سوریه را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن شرایط اضطراری در سوریه را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید