به تمام تعهدات در زمینه فرصت های مطالعاتی پای بندیم، مسائل ارزی اعزام ها تا مهرماه حل می شود

وزیر علوم با تاکید بر اینکه به تمامی تعهدات خود در زمینه اعزام دانشجویان به فرصت های مطالعاتی در سال جاری پای بند هستیم، گفت: مسائل ارزی این اعزام ها تا مهر ماه حل خواهدشد.

به تمام تعهدات در زمینه فرصت های مطالعاتی پای بندیم، مسائل ارزی اعزام ها تا مهرماه حل می شود

دکتر منصور غلامی در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب، توسعه روابط بین المللی را یکی از سیاست های مهم وزارت علوم گفت و گفت: خوشبختانه دانشگاه های کشور طی چند سال اخیر ورود خوبی در عرصه فعالیت های بین المللی داشته اند به طوریکه پروژه های تحقیقاتی مشترک با کشورهای مختلف اجرا کرده اند و دستاوردهای خوبی نیز در این زمینه بدست آمده است. ضمن اینکه اعزام دانشجویان و اعضای هیات علمی به فرصت های مطالعاتی خارج از کشور نیز توسعه یافته است.

وی در ادامه شرح داد: پذیرش اساتید و محققان سایر کشورها برای حضور در سمینارها، کارگاه ها و انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک در کشور نیز افزایش یافته است و این وضعیت در مقایسه با سال های گذشته شرایط مطلوب تری دارد.

وزیر علوم به چالش های فعالیت های بین المللی اشاره کرد و گفت: مسئله حال حاضر، بحث توسعه و تعمیق همکاری های بین المللی دانشگاه های داخل است به خصوص اینکه کشورهایی که طی سال های گذشته بیشترین همکاری را با دانشگاه های ایران داشتند انتظار داریم سازوکارهای توسعه این همکاری ها را بررسی کنند تا موانع و مسائلی برای ادامه همکاری ها نباشد.

دکتر غلامی تاکید کرد: تمام سعی ما طی سال های اخیر این بوده است تا در مواردی که شکل گیری ارتباط دو طرفه بین دانشگاه های داخلی و خارجی نیازمند هزینه است، این هزینه ها به صورت مشترک پرداخت شود تا کمتر درگیر مسایل ارزی و مسائل ناشی از انتقال ارز شویم و هر دانشگاهی در همکاری های علمی سهم خود را در کشور خود پرداخت کند.

وی خاطر نشان کرد: ما تا اوایل سال جاری مشکل خاصی در اعزام دانشجویان و اساتید به فرصت های مطالعاتی خارج از کشور نداشتیم و اعزام ها طبق برنامه زمان بندی اجرا شده است اما طی دو سه ماه اخیر مقداری به لحاظ مالی با محدودیت ریالی و ارزی روبرو شدیم و فرایند اعزام ها کند شده است اما این مسئله نیز تا مهر ماه جاری حل خواهد شد و ما تعهدات خود در این زمینه را انجام خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 328

به "به تمام تعهدات در زمینه فرصت های مطالعاتی پای بندیم، مسائل ارزی اعزام ها تا مهرماه حل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به تمام تعهدات در زمینه فرصت های مطالعاتی پای بندیم، مسائل ارزی اعزام ها تا مهرماه حل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید