تحلیلگر شیلیایی: ایران سیلی محکمی به آمریکا زد

به گزارش مجله پیکوشو، ایرنا نوشت: تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی شیلیایی ؛ اقدام اخیر آمریکا در ربودن نفتکش ایرانی را راهزنی آشکار دانست و تاکید کرد: بدون تردید واشنگتن با این اقدام در پی تحریک ملت ایران است، اما واکنش مقتدرانه ایران یک سیلی محکم به آمریکا بود.

تحلیلگر شیلیایی: ایران سیلی محکمی به آمریکا زد

پابلو خوفره لئال کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با شبکه هیسپان تی وی گفت: آمریکا به خوبی از آنچه مرتکب شده آگاه است. ایالات متحده در پی ایجاد بی ثباتی و تحریک کشورهایی است که با آنها درگیری دارد.

این تحلیلگر بین المللی افزود: درخصوص رویداد اخیر نیز بدون تردید واشنگتن با این اقدام در پی تحریک ملت ایران در آبهایی برآمده که محل تردد دائم نفتکش های ایرانی است. بنابراین ایالات متحده به عنوان یک شخص حقوقی، مجرم دریایی بوده و اقدام او راهزنی آشکار است.

به گفته این کارشناس شیلیایی واکنش ایران یک سیلی محکم بود به آمریکایی که با جهت گیری جنگ طلبانه و تهاجمی در تلاش برای بی ثبات کردن آسیای غربی (خاورمیانه) است. ایران به خوبی نشان داد که قادر به دفاع از حاکمیت خود است.

خوفره لئال مجدداً با بیان اینکه این برنامه اقدامی از پیش طراحی شده برای تحریک جمهوری اسلامی بود ادامه داد: این نوع جنایت ها کار خاص دزدان دریایی است.

به همین علت، این تحلیلگر مسائل سیاسی در بخشی دیگر از سخنانش تاکید کرد که تهاجم آمریکا علیه یک کشور مستقل باید از طریق سازمان های بین المللی مانند شورای امنیت سازمان ملل مطرح و رسیدگی شود.

حوالی ظهر چهارشنبه 12 آبان آمریکا، یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را بسوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

همزمان دلاور مردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را بسوی آب های سرزمینی ایران هدایت کردند.

در ادامه نیروهای آمریکا با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیروهای جان برکف سپاه ناکام ماندند. نیروهای آمریکایی مجددا با امکانات بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند جهت حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم پیروز نشدند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1926

به "تحلیلگر شیلیایی: ایران سیلی محکمی به آمریکا زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیلگر شیلیایی: ایران سیلی محکمی به آمریکا زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید