تصمیم نهایی آموزش و پرورش؛ شروع سال تحصیلی تازه از سوم مهر

به گزارش مجله پیکوشو، تهران (پانا) - به گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش در روز سوم مهر، زنگ مدارس با حضور ریاست جمهوری و با یاری معلمان، اولیا و مسوولان مدارس زنگ مدارس در سراسر کشور به صدا درمی آید و جهت بازگشایی در یک فرآیند تدریجی انجام می گردد.

تصمیم نهایی آموزش و پرورش؛ شروع سال تحصیلی تازه از سوم مهر

در هفته گذشته وزارت آموزش و پرورش اهم اخبار پیرامون بازگشایی مدارس و نحوه و ارائه آموزش ها به دانش آموزان بود که در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها این موضوع مورد آنالیز نهاده شد.

به گفته علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش از سرگیری آموزش های حضوری مدارس در هر منطقه، به مقدار رعایت پروتکل های بهداشتی بستگی دارد. وی در این گردهمایی اعلام کرد: استان ها باید مانور بازگشایی را تدوین نمایند چراکه شروع سال تحصیلی از اول مهرماه و بازگشایی در قالب الگوی تدوین شده خواهد بود.

تحویل کتب درسی تا خاتمه شهریورماه به دانش آموزان، دانش آموزان بالای 17سال استثنایی در اولویت واکسیناسیون، تشریح کارویژه معاونت پرورشی و فرهنگی برای نواختن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس، بازدید سرپرست آموزش و پرورش از بخش های پشتیبان نماینده شبکه شاد، استفاده از ظرفیت سامانه های بومی مجازی در کنار شبکه شاد، سفر یک روزه سرپرست وزارت آموزش و پرورش به استان البرز، ابلاغ نسخه تحولی اصول و فرآیندهای اجرایی تشکیلات دانش آموزی پیشتازان سازمان دانش آموزی، قابلیت های نسخه نو شبکه شاد، برگزاری گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و ابلاغ بخشنامه لغو اجرای سند 2030 به استان ها از اهم اخبار هفته گذشته بود.

شروع سال تحصیلی نو بدون دغدغه، آرام و تدریجی از مطالبات مسئولان وزارت آموزش و پرورش یه ویژه سرپرست است و اهمیت این موضوع بیشتر اخبار را به این سمت و سو سوق داده است. در گزارش پیش رو اخبار مرتبط با بازگشایی مدارس و دیگر اخبار هفته گذشته آموزش و پرورش را مرور می کنیم:

شروع سال تحصیلی از اول مهر

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس از اول مهرماه با 3 جهت آموزشی توضیحاتی داد و تاکید نمود که سلامت دانش آموزان در بازگشایی آرام و تدریجی مدنظر خواهد بود.

شروع سال تحصیلی نو از سوم مهر با حضور رئیس جمهور

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در افتتاحیه سومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه آینده نظام در اختیار دانش آموزان به ویژه دانش آموزان تشکل های دانش آموزی است اظهار کرد: در روز سوم مهر، زنگ مدارس با حضور ریاست جمهوری و با یاری معلمان، اولیا و مسوولان مدارس زنگ مدارس در سراسر کشور به صدا درمی آید و جهت بازگشایی در یک فرآیند تدریجی انجام می گردد.

وی ادامه داد: در این عرصه مهم باید زمینه بازگشایی را برای خدمت به کشور فراهم کنیم. هیچ چیز نباید مقابل سلامت دانش آموزان قرار گیرد. حفظ سلامت دانش آموزان خط قرمز ما است.

پیشنهادات یک کارشناس آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس

باقر امیری درباره بازگشایی مدارس گفت: نمی توان مدارس را بدون توجه به خواسته ها و دیدگاه های خانواده ها بازگشایی کرد باید اولیای دانش آموزان را در تصمیمات مدارس سهیم کرد.

این کارشناس تعلیم و تربیت الزامات بازگشایی مدارس را برشمرد و تاکید نمود تاثیری که محیط مدرسه و جو همکلاسی ها در روحیه و اجتماعی شدن دانش آموزان دارد با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست.

عواملی که اهمیت آموزش حضوری در مدارس را آشکار می نماید

یک کارشناس تعلیم و تربیت با بیان اهمیت آموزش و نقش مدرسه در زندگی فردی و اجتماعی گفت: با حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس توسعه مهارت ها و تجربه اندوزی اتفاق می افتاد.

زهرا علی اکبری دراین باره اسم کرد: یکی از مزایای کلیدی آموزش حضوری توسعه مهارت های منطقی ، انتقادی و حل مسئله است.

خبری از بازگشایی مدارس شهری در اول مهر نیست

علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از نحوه بازگشایی مدارس شهری و روستایی و واکسینه شدن گروه سنی 12 تا 18 سال در سال نو تحصیلی گفت و اسم کرد: مدارس شهری در اول مهر باز نمی شوند.

ماجرای ممنوعیت مدارس از دادن پرونده تحصیلی دانش آموزان به مادران

طبق اعلام آموزش و پرورش، ممنوعیت مدارس از دادن پرونده تحصیلی دانش آموزان به مادران که در بعضی از رسانه ها مطرح شده است، صحت ندارد و اگر موردی دراین باره مشاهده شده است قطعا پیگیری خواهد شد.

کتب درسی به QR CODE مجهز شدند

حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از استقرار حدود 3500 رمزینه پاسخ سریع در کتاب های درسی در سال تحصیلی 1400-1401 اطلاع داد که دانش آموزان در مهر، آبان و آذر می توانند از این رمزینه ها بهره برداری نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1820

به "تصمیم نهایی آموزش و پرورش؛ شروع سال تحصیلی تازه از سوم مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم نهایی آموزش و پرورش؛ شروع سال تحصیلی تازه از سوم مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید