توسعه صنعت فولاد کشور با فناوری های نوین شتاب می گیرد

به گزارش پیکوشو، تفاهم نامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، دانشگاه تهران و شرکت فولاد مبارکه اصفهان با هدف بسترسازی برای حرکت به سمت تحول دیجیتال در صنعت فولاد کشور امضا شد.

توسعه صنعت فولاد کشور با فناوری های نوین شتاب می گیرد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقتصاد دانش بنیان به عنوان سنگ بنای نقشه جامع علمی کشور و محور سیاست های کلان اقتصادی در توسعه پایدار و همه جانبه تعریف می گردد. از طرف دیگر بستر اجرائی شدن اقتصاد دانش بنیان، به مارپیچ سه گانه دولت، صنعت و دانشگاه گره خورده است و هر زمانی که این سه عنصر اصلی توسعه و پیشرفت به نحوه هدفداری در کنار هم قرار گرفته اند، از حصول توسعه پایدار اطمینان حاصل شده است.

برای دستیابی به توسعه پایدار در صنعت فولاد، توافق بر تاسیس مرکز نوآوری مبتنی بر اقتصاد تحول دیجیتال حاصل شده است. به همین دلیل، ایجاد و توسعه استارتاپ ها و شرکت های مبتنی بر تحول دیجیتال در صنعت فولاد در این مرکز نوآوری با انعقاد تفاهم نامه ای بین ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و شرکت فولاد مبارکه اصفهان محقق می گردد.

هدف از امضای این تفاهم نامه، پاسخگویی به اهداف و احتیاج های فولاد مبارکه برای ورود به حوزه تحول دیجیتال، ایجاد بازو های تحقیقاتی و اجرایی وابسته به زنجیره ارزشی مجتمع فولاد مبارکه، در عین استقلال از بدنه اصلی، استفاده از پتانسیل های دانشی موجود در دانشگاه برای رفع سازی چالش های موجود در صنعت فولاد و طی راستا ایده تا تجاری سازی و بسترسازی برای حرکت به سمت تحول دیجیتال در صنعت فولاد کشور است.

همچنین ایجاد و توسعه هسته ها و استارتاپ های مرتبط با تحول دیجیتال در صنعت فولاد با تمرکز بر زنجیره ارزشی فولاد مبارکه، همکاری برای پاسخگویی به احتیاج فولاد مبارکه برای هم سو شدن با توسعه پایدار صنعت فولاد در حوزه تحول دیجیتال، همکاری در زمینه ایجاد و توسعه زیرساخت های پژوهشی، آزمایشگاهی و سایر زیر ساخت های مرتبط با توسعه پایدار صنعت فولاد، بهره گیری از ظرفیت های علمی و اجرایی سه طرف با هدف فراوری و توسعه دانش فنی مرتبط با توسعه پایدار صنعت فولاد و تبدیل آن به فناوری قابل انتقال از جمله زمینه های همکاری طرفین خواهد بود.

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این تفاهم نامه متعهد شده است که مشارکت در ساختار حاکمیتی مرکز نوآوری، ارائه حمایت های اقتصادی لازم برای تجهیز فضای مرکز نوآوری، حمایت های اقتصادی لازم به وسیله گرنت به استارتاپ های مستقر در مرکز نوآوری جهت رشد و به ثمر رسیدن محصولات آن ها و فراهم کردن زیرساختار های قانونی لازم برای حمایت از استارتاپ های مرکز نوآوری مرتبط با تحول دیجیتال در صنعت فولاد کشور را محقق کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 788

به "توسعه صنعت فولاد کشور با فناوری های نوین شتاب می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه صنعت فولاد کشور با فناوری های نوین شتاب می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید