ثبت نام مجدد آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج کشور از فردا شروع می گردد

به گزارش مجله پیکوشو، فرصت مجدد ثبت نام برای بیست و دومین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور فراهم شد.

ثبت نام مجدد آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج کشور از فردا شروع می گردد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، ثبت نام بیست و دومین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور که در بازه زمانی 6 تا 10 آذر انجام شد به علت درخواست داوطلبان مجددا تمدید شد. براین اساس متقاضیان بیست و دومین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور می توانند از ساعت 12 روز سه شنبه 16 آذر تا ساعت 12 روز چهارشنبه 17 آذر در آزمون ثبت نام نمایند.

بیست و دومین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور در روز پنجشنبه 9 دی ماه 1400 طبق قوانین و مطابق برگزار خواهد شد.

داوطلبان پیش از نام نویسی اینترنتی برای شرکت در آزمون، باید نسبت به تشکیل پرونده در سامانه اینترنتی مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت به نشانی edd.behdasht.gov.ir اقدام نمایند و فقط افرادی که به وسیله مرکز خدمات آموزشی معرفی شده باشند، واجد شرایط نام نویسی اینترنتی و شرکت در آزمون ارزشیابی هستند.

مدارک مورد احتیاج برای تشکیل پرونده در مرکز خدمات آموزشی شامل تصاویر اسکن شده مدارک تحصیلی دریافتی از دانشگاه محل تحصیل، شامل مدرک نهایی و ریز نمرات کلیه مقاطع تحصیلی که صحت صدور و تعلق آن، به تصدیق و تأیید و مهر و امضای شعبه امور دانشجویی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور مربوطه و تأیید وزارت امور خارجه در تهران رسیده باشد است.

فارغ التحصیلان سال 2014 و پس از آن باید در سامانه mikhak.mfa.ir تشکیل پرونده داده و کد رهگیری دریافت نمایند.

تمام سوابق تحصیلی قبلی در ایران (مدرک پیش احتیاج بر اساس مدرک اخذ شده در خارج از کشور، اعم از دکتری، فوق لیسانس، لیسانس، دیپلم، پیش دانشگاهی و ...) باید اسکن شوند.

دانش آموختگان باید درستی مدرک دیپلم/ پیش دانشگاهی خود را در سامانه emt.medu.ir استعلام نموده و حتما نام گیرنده استعلام را مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب نمایند.

تصاویر اسکن شده شناسنامه، کارت ملی، کارت انتها خدمت یا معافیت (ویژه آقایان)، گذرنامه های نو و زمان تحصیل، عکس 3×4 پرسنلی از دیگر مدارک مورد احتیاج ثبت نام هستند.

در صورتی که مدرک دریافتی، فوق لیسانس و بالاتر باشد، ارائه انتها نامه تحصیلی به همراه تأییدیه و مهر دانشگاه محل تحصیل، خلاصه ای از رساله به زبان فارسی، رزومه یا CV فرد، مقالات منتشره و تمام فعالیت های پژوهشی الزامی است.

ارائه ترجمه رسمی تمام مدارک، چنانچه به زبانی غیر از انگلیسی باشند، الزامی است.

در صورت تکمیل بودن تمام مدارک مورد احتیاج و تشکیل پرونده، دانش آموختگان باید آمادگی خود را جهت شرکت در آزمون به کارشناس ارزشیابی در مرکز خدمات آموزشی اعلام نمایند تا نام آن ها در فهرست مرکز خدمات آموزشی ثبت گردد. پس از آن دانش آموختگان باید در زمان معین شده، نسبت به نامنویسی اینترنتی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی www.sanjeshp.ir اقدام نمایند.

در صورت تکمیل نشدن مدارک و اتمام مهلت ثبت نام، مرکز سنجش آموزش پزشکی هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم امکان شرکت دانش آموختگان در آزمون را نخواهد داشت و آنان باید در آزمون های بعدی شرکت نمایند.

داوطلبان باید هر یک از مدارک اعلام شده را اسکن نموده و به وسیله پیوند مربوطه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی www.sanjeshp.ir بارگذاری نمایند. پس از ارسال مدارک، دکمه شروع ثبت نام فعال می گردد و با فشار دادن آن، فرم ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می گیرد. داوطلبان باید فرم را کامل نموده و با کلیک روی دکمه ثبت نهایی، کد رهگیری را دریافت نمایند.

هزینه شرکت در آزمون ارزشیابی دانش آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته داروسازی خارج از کشور به دکترای عمومی داروسازی 3 میلیون ریال (300 هزار تومان) است که در شروع ثبت نام، به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب پرداخت می گردد.

کارت شرکت در آزمون از ساعت 12 روز سه شنبه 7 دی ماه 1400 به وسیله سایت مرکز سنجش در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) خود را در روز آزمون همراه داشته باشند، در غیر این صورت از ورود آنان به سالن برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.

مکان برگزاری آزمون در سالن های آزمون الکترونیک یکی از دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران بوده و آزمون به روش الکترونیک برگزار خواهد شد. نشانی محل آزمون روی کارت ورود به جلسه درج می گردد.

پس از قبولی متقاضیان در آزمون ارزشیابی، طول دوره تکمیلی و تعداد واحد های درسی بر اساس مصوبات مربوطه به وسیله مرکز خدمات آموزشی اعلام می گردد. معرفی نامه برای طی دوره تکمیلی، فقط پس از تأیید نمرات در کمیسیون ارزشیابی رشته داروسازی صادر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1960

به "ثبت نام مجدد آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج کشور از فردا شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام مجدد آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج کشور از فردا شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید