خبرنگاران نوبت گیری 74 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان کشور در پایگاه های سنجش سلامت

به گزارش پیکوشو، مشهد- خبرنگاران- معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: تا به امروز 785 هزار نفر از نوآموزان بدو ورود به دبستان معادل با 74 درصد برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در کشور نوبت گیری نموده اند.

خبرنگاران نوبت گیری 74 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان کشور در پایگاه های سنجش سلامت

سید جواد حسینی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه های طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در مشهد افزود: 442 هزار از نوآموزان معادل با 41.5 درصد نیز تا به امروز مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: تا به امروز 35 هزار نفر از نوآموزان یعنی حدود هشت درصد به پایگاه های تخصصی هوش ارجاع شده اند که از این تعداد تا کنون 18 هزار نوآموز مورد سنجش تخصصی هوش قرار گرفته اند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: از این میزان سنجش در پایگاه های تخصصی هوش بیش از هفت هزار نوآموز عادی، 10 هزار دیرآموز و 728 نوآموز استثنایی تشخیص داده شده اند و 75 نوآموز نیز به بهزیستی معرفی شده اند.

حسینی افزود: دراستان خراسان رضوی تا به امروز 70 هزار نوآموز معادل 57 درصد نوبت گیری نموده اند و 35 هزار نفر معادل با 29 درصد نیز ارزیابی شده اند.

وی افزود: با توجه به شرایط قرمز شهر مشهد و دیر آغاز شدن فعالیت پایگاه های سنجش این شهر آمار استان خراسان رضوی از میانگین کشوری پایین تر است که احتیاج به فعالیت ویژه و گسترده در زمان به جامانده دارد.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: دو شیفته شدن پایگاه ها و فعالیت این پایگاه ها در روزهای آدینه می تواند به تسریع فرایند سنجش یاری کند.

حسینی افزود: 200 پایگاه به پایگاه های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال جاری اضافه شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی اتاق انتظار برای والدین، افزایش زمان سنجش از 15 به 30 دقیقه، افزایش ساعت کار پایگاه ها از چهار به پنج ساعت، پرداخت الکترونیکی وجه سنجش، امکان دوشیفته شدن پایگاه ها، الزام کادر سنجش به استفاده از ماسک و دستکش و ضدعفونی مداوم پایگاه از اقداماتی است که امسال در طرح سنجش اجرا شده است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: یکی از راههای مداخلات به هنگام طلایی کاهش سن سنجش نوآموزان است و برای شناسایی به موقع و مداخلات به هنگام باید سنجش را به بدو تولد رساند.

حسینی افزود: برای رسیدن به استاندارد در برنامه سنجش، پایگاه جامع آزمونهای استاندارد سنجش در آموزش و پرورش استثنایی راه اندازی شده است.

استان خراسان رضوی بیش از یک میلیون و 300 هزار دانش آموز دارد که حدود 9 درصد جمعیت دانش آموزی کشور می گردد.از این تعداد حدود 17 هزار دانش آموز در آموزش و پرورش استثنایی تحصیل می نمایند که از این حیث خراسان رضوی رتبه نخست کشور را داراست.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1186

به "خبرنگاران نوبت گیری 74 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان کشور در پایگاه های سنجش سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نوبت گیری 74 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان کشور در پایگاه های سنجش سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید