سلامتی و پزشکی

راهنمای نگهداری و تکثیر گیاه سینره در خانه

سینره یکی از گل های زیبایی است که در روزهای آخر سال،گلدان های مجذوب کننده و رنگارنگ آن را می توانید از گل فروشی ها و بازارچه ها خریداری کنید تا در روزهای بهار و شروع سال، زیبایی خانه شما را دوچندان کند. این گیاه با گل های رنگارنگ و زیبا به عنوان گیاه یک...

30 فروردین 1401

هیچ وقت با گریه کردن نخوابید

تهران (پانا) - خواب یکی از احتیاجهای اصلی و مورد احتیاج آدم ها است که آثار روحی و جسمی زیادی دارد، مانند تقویت حافظه، افزایش تمرکز، کاهش استرس، یاری به ثابت نگه داشتن وزن و… . اما آیا هر نوع خوابیدنی این فواید را دارد.

24 فروردین 1401

راه اندازی پرواز مستقیم تهران به کاراکاس با هواپیمایی ماهان

پرواز مستقیم به کاراکاسبر اساس گزارش ها در روز دوشنبه پرواز مستقیم از تهران به کاراکاس ونزوئلا راه اندازی شد. بر اساس گزارش رویترز همزمان با اینکه ایران حمایت خود را از دولت ونزوئلا در برابر مخالفان تحت حمایت امریکا در این کشور اعلام کرده است، شرکت خصوصی...

19 فروردین 1401

ارباب حلقه ها؛ هر آنچه درباره حلقه های قدرت باید بدانید

صحبت کردن در مورد ارباب حلقه ها بدون پیش کشیدن بحث حلقه ها کاری سخت است. حلقه های قدرت از طریق الف های سرزمین میانه و زیر نظر دقیق سائورون ساخته شده بودند.

6 فروردین 1401

مصرف زیاد زردچوبه از چه بیماری هایی پیشگیری می کند؟

تهران (پانا) - زردچوبه از ادویه های باستانی است که هزاران سال است مورد استفاده بشر قرار می گیرد و بعد از این همه سال خواص و مزیت های زیادی از آن آشکار شده که باعث درمان بسیاری از بیماری ها نیز است.

1 فروردین 1401

بعضی پزشکان از افزایش ظرفیت پزشک می ترسند ، علت عدم اقدام مسئولان برای تربیت پزشک را نمی دانم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: بعضی از پزشکان این حرفه را تبدیل به یک تجارت نموده اند و تصورشان این است که اگر تعداد پزشک در کشور زیاد گردد، ممکن است این فرصت سودآور برایشان از دست برود.

26 اسفند 1400

هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران به سایر کشورها معرفی شوند

خبرگزاری مهر/ براساس سخنان معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران به سایر کشورها معرفی شوند.

24 اسفند 1400

چرا استفاده از کرم های ضدآفتاب هنگام پرواز لازم است؟

یکی از خطراتی که پرواز با هواپیما برای مسافران ایجاد می نماید، ابتلا به سرطان پوست است. برای جلوگیری از ابتلا به این سرطان لازم است که مسافران حتما از کرم های ضدآفتاب استفاده نمایند.

15 اسفند 1400

نکات ضروری برای اولین سفر به کشورهای جنوب شرق آسیا

کشورهای جنوب شرق آسیا با فرهنگ غنی و جاذبه های متنوع برای هر گردشگری، مقاصد بسیار جذابی هستند؛ اما رعایت بعضی از نکات لازم در هنگام سفر به این کشورها یا قبل از آن، واقعاً لازم است.

14 اسفند 1400

این 5 اشتباه، عکس های سفرتان را خراب می نمایند

اشتباهات رایج در عکاسی سفرالبته که لازم نیست عکاس سفر حرفه ای باشید تا عکس های خوبی از سفرها بگیرید ولی بدون حساب و کتاب عکس گرفتن هم امکان دارد باعث گردد کلا قید عکس گرفتن در سفر را بزنید! اما می توانید از تجربیات جهانگردان دیگر عبرت بگیرید تا کمتر دچار...

11 اسفند 1400

دانشجویی در دوران کرونا؛ دغدغه بیکاری یا نگرانی از کاهش دانش و مهارت؟

خبرنگاران/گیلان دانشجویان بهترین و مهمترین دوران زندگی خود را می گذارنند، اما شیوع بیماری کرونا موجب شده علاوه بر نگرانی از آینده شغلی و بیکاری، اهداف و آرزوهای آنان نیز تحت تاثیر قرار بگیرد.

29 بهمن 1400

مواد پایدار مورد احتیاج در پزشکی بازساختی و مهندسی بافت با استفاده از پوسته صدف دریای خزر ساخته شد

محققان دانشکده فنی کاسپین دانشگاه تهران پیروز به ساخت مواد پایدار مورد احتیاج در پزشکی بازساختی و مهندسی بافت با استفاده از پوسته صدف دریای خزر شدند.

25 بهمن 1400

برای نخستین بار ابتلا به کرونا در انگلیس از 200هزار نفر فراتر رفت

برای نخستین بار طی 24 ساعت گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در انگلیس به بیش از 200 هزار نفر رسید.

19 بهمن 1400

ثبت نام مجدد آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج کشور از فردا شروع می گردد

فرصت مجدد ثبت نام برای بیست و دومین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور فراهم شد.

8 بهمن 1400

ایستگاه مترو توحید افتتاح شد

عصر امروز ایستگاه مترو توحید با حضور مسئولان شهری افتتاح شد.

5 بهمن 1400

مهندس ابراهیم نوروزی مدال معتبر Sovereign را از فرماندار کانادایی دریافت کرد

به گزارش خبرنگاران، 13 دسامبر مهندس ابراهیم نوروزی مدال معتبر Sovereign را طی مراسمی به میزبانی فرمانداری کل کانادا در اتاوا دریافت کرد. ابراهیم نوروزی، کارشناس ارشد حوزه علوم غذایی و شیمی کشاورزی است.

5 بهمن 1400

41 فوتی و 2390 مبتلای تازه کرونا ، 2849 نفر در شرایط شدید بیماری

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 2هزار و 390 مبتلا به کووید در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 41 بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

3 بهمن 1400

انعقاد 18 تفاهم نامه در حوزه گردشگری استان سمنان

بنا به گفته مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان در بخش تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با امضای 18 تفاهم نامه در حوزه گردشگری به انتها رسید.

2 بهمن 1400

فوت یک مورد مادر باردار در کهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی سال جاری در استان کهگیلویه و بویراحمد تنها یک مورد فوت مادر باردار داشته ایم.

26 دی 1400

تفال به حافظ 17 آذر 1400؛ میان ماه و رخ یار من مقابله بود

فال گرفتن از آثار ادبی، از باور های کهن این مرز و بوم است. در گذر زمان ساکنان این خاک به ادیبانی که گمان می بردند بهره ای از کلام حق دارند رجوع می شد. با این حال، اما در گذر زمان تنها تفال به حافظ در فرهنگ عامیانه ما به جای مانده است.

23 دی 1400
تعداد: (436)