خراسان شمالی در شرایط نارنجی رعایت پروتکل های بهداشتی

به گزارش پیکوشو، خبرنگاران/خراسان شمالی مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی در شرایط نارنجی رعایت پروتکل های بهداشتی واقع شده است.

خراسان شمالی در شرایط نارنجی رعایت پروتکل های بهداشتی

علیرضا نوروزیان در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: براساس آخرین بررسی ها، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز، اماکن و محیط های اداری و کاری در سطح شهرستان ها، بجنورد، فاروج، راز و جرگلان، مانه و سملقان و جاجرم در شرایط نارنجی، شهرستان گرمه در شرایط زرد و شیروان در شرایط قرمز قرار دارند.

وی با بیان اینکه شرایط کلی استان در محدوده نارنجی واقع شده است، افزود: منظور از میزان رعایت پروتکل های بهداشتی همان میزان استفاده از ماسک توسط خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سطح مراکز، اماکن و محیط های اداری و کاری استان است.

وی مطرح نمود: رعایت موارد مذکور به میزان کمتر از 75 درصد با رنگ قرمز، به میزان 75 تا 85 درصد با رنگ نارنجی، به میزان 85 تا 95 درصد با رنگ زرد و بیشتر از 95 درصد با رنگ سفید اعلام می شود.

نوروزیان با اشاره به این که شرایط رنگی گفته شده برای هر شهرستان در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی است و با شرایط رنگی نمایش داده شده در نرم افزار ماسک تفاوت دارد، گفت: شرایط رنگی در نرم افزار ماسک، نشان دهنده آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از ویروس کرونا در کشور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1602

به "خراسان شمالی در شرایط نارنجی رعایت پروتکل های بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خراسان شمالی در شرایط نارنجی رعایت پروتکل های بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید