روانشناس آمریکایی: ترامپ جنایتکارتر از هیتلر و استالین است

به گزارش پیکوشو، یک استاد روانشناسی ارشد آمریکایی گفت، دونالد ترامپ به گونه ای رفتار نموده که احتمالا بیش از جنایتکارانی نظیر آدولف هیتلر، جوزف استالین و مائو زدونگ مسئول کشتن جان انسان ها است.

روانشناس آمریکایی: ترامپ جنایتکارتر از هیتلر و استالین است

آلن فرانسس رئیس سابق بخش روانشناسی در دانشگاه دوک آمریکا در مصاحبه ای با سی ان ان اظهار کرد: اینکه بخواهیم شخصی مثل ترامپ را دیوانه بخوانیم این حقیقت را پنهان می نماید که در واقع ما دیوانه هستیم که او را به ریاست جمهوری انتخاب نموده ایم و حتی دیوانه تر از او محسوب می شویم چون اجازه می دهیم سیاست های دیوانه وار او ادامه یابد.

فرانسس که نویسنده کتابی به نام گرگ و میش سلامت روان آمریکایی است به برنامه موسوم به منابع معتبر در شبکه سی ان ان اظهار کرد: ترامپ در قرن فعلی همانقدر شخص نابودگری است که هیتلر، استالین و مائو در قرن قبلی بودند. او ممکن است مسئول از بین رفتن جان میلیون ها نفر بیشتر از آنچه که این جنایتکاران رقم زدند باشد. باید او را مهار کرد اما مهار او باید به وسیله حمله به سیاست هایش و نه حمله به شخصیتش انجام گردد.

این اظهار نظرهای فرانسس در جریان یک جلسه مباحثه گروهی در سی ان ان درباره موضوع سلامت روان دونالد ترامپ و آنالیز ضرورت اجازه به اظهار نظر علنی روانشناسان درباره او مطرح شدند.

فرانسس کسی بود که با سنجش علنی سلامت روان ترامپ مخالفت کرد و گفت: انجام این کار می تواند تبعاتی ناگوار داشته باشد.

او اظهار داشت: اولین تاثیر آن این است که این کار باعث لکه دار شدن وجهه بیماران روانی می گردد. من هزاران نفر از این بیمارها را می شناسم و تقریبا همه آنها افرادی خوش رفتار و خوش برخورد و خوب بوده اند اما ترامپ هیچ یک از این صفات را ندارد.

وی اضافه کرد: قرار دادن نام ترامپ در زمره بیماران روحی روانی یک توهین وحشتناک به این بیماران است و نکته بعد این است که آنها به حد کافی لکه دار شده و مشکل پیدا نموده اند.

فرانسس بعد از این اظهار نظر بود که ترامپ را با رهبرانی مثل هیتلر، مائو و استالین مقایسه کرد. هیتلر و حکومت نازی متعلق به او مسئول کشته شدن تقریبا 11 میلیون نفر بوده اند. همچنین تاریخدان ها برآورد نموده اند که در زمان حکومت استالین در اتحاد شوری از سال 1922 تا 1952 حدود 20 میلیون نفر کشته شدند. همچنین این برآوردها حاکی از آن است که در دوران حاکمیت مائو زدونگ و تغییراتی که او برای اقتصاد چین اعمال کرد چیزی بین 20 تا 45 میلیون نفر جان خود را از دست دادند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 353

به "روانشناس آمریکایی: ترامپ جنایتکارتر از هیتلر و استالین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روانشناس آمریکایی: ترامپ جنایتکارتر از هیتلر و استالین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید