صرفه جویی 29 میلیون دلاری با ساخت داخل قالب و ابزار

به گزارش مجله پیکوشو، سازندگان، قالب سازان و زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو، با همت و اراده مضاعف در سال جهش تولید توانستند در حوزه ساخت و تولید قالب های پرسی، ریخته گری پلیمری و ابزار کنترلی در مجموع 29 میلیون دلار ساخت داخل و پیشگیری از خروج ارز را محقق کنند. این در حالی است که در سال گذشته، حدود 16 میلیون دلار از ساخت داخل اجرا شده، مربوط به قالب های قطعات مگاماژول بدنه و مکانیزم های خودرو بوده است.

صرفه جویی 29 میلیون دلاری با ساخت داخل قالب و ابزار

به گزارش ایکوپرس، همچنین شرکت ساپکو با همت مهندسان و قالب سازان توانمند کشور و با اتکا به سیاست های اقتصاد مقاومتی، در حوزه ساخت داخل قالب های قطعات مگاماژول شاسی، حدود پنج میلیون دلار و در حوزه مگاماژول تزیینات داخلی و خارجی حدود چهار و نیم میلیون دلار صرفه جویی را به ثبت رسانده است.

بزرگ ترین خودروساز خاورمیانه، سال 99 را در حالی به انتها رساند که در ساخت و خودکفایی قالب ها و ابزار مگاماژول قوای محرکه و سیستم های جانبی، حدود دو میلیون دلار و در قالب های قطعات مگاماژول برق و الکترونیک، 690 هزار دلار و در ساخت و تولید مجموعه ابزار کنترلی و تولیدی دو میلیون دلار ساخت داخل و پیشگیری از خروج ارز را برای صنعت خودروی کشور به ارمغان آورد.

گفتنی است، در سایه برنامه های خودکفایی و رویکرد های اقتصاد مقاومتی و با عزم پایدار مهندسان، قالب سازان و شبکه تامین گروه صنعتی ایران خودرو، در سال گذشته، در مجموع ثبت رکورد ساخت داخل و کاهش ارزبری 29 میلیون دلاری قالب و ابزار در صنعت خودروی کشور رقم خورد و انجام این مهم که با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود انجام شد، علاوه بر مدیریت ارزی، دستاورد های ارزشمندی در زمینه خودکفایی و بومی سازی صنعت قالب، افزایش اشتغال زایی، حمایت از تولید داخلی و تداوم باور رهایی از وابستگی را برای صنعت خودروی کشور به همراه داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1636

به "صرفه جویی 29 میلیون دلاری با ساخت داخل قالب و ابزار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی 29 میلیون دلاری با ساخت داخل قالب و ابزار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید