ظریف: جهان منتظر است دولت جدید آمریکا قلدری را کنار بگذارد

به گزارش پیکوشو، وزیر خارجه در واکنش به انتخابات در آمریکا، خواستار خاتمه قلدری از سوی سران این کشور و روی آوردن به چندجانبه گرایی، همکاری و احترام به قانون شد.

ظریف: جهان منتظر است دولت جدید آمریکا قلدری را کنار بگذارد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی توییتری به انتخابات در آمریکا واکنش نشان داد.

ظریف در این پیام نوشت: مردم آمریکا حرف خود را بیان کردند و جهان هم اکنون نظاره گر است که آیا رهبران جدید، روش مخرب، ضدقانون و قلدرمابانه رژیم در حال خروج (ترامپ) را رها می کنند و چندجانبه گرایی، همکاری و احترام به قانون را می پذیرند یا خیر.

کردار مهم ترین چیز است.

سوابق ایران (روشن است): عزتمداری، منافع و دیپلماسی مسئولانه.

جو بایدن شب گذشته به وقت تهران، خود را بعنوان رئیس جمهور منتخب ایالات متحده معرفی کرد. در مقابل، ترامپ با صدور بیانیه ای ضمن نپذیرفتن پیروزی رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری، مدعی شد او در هیچ ایالتی پیروز نشده و انتخابات فاصله زیادی با پایان دارد.

پیش از آن نیز ترامپ در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، نوشت که خودش با 71 میلیون رأی قانونی، پیروز انتخابات شده، اما ناظران آن ها اجازه ورود به اتاق های شمارش رأی را پیدا نکردند.

ترامپ همچنین در بیانیه ای وعده داد که نبرد حقوقی ستاد انتخاباتی وی از فردا (دوشنبه) آغاز خواهد شد و افزود: تا زمانیکه مردم آمریکا شمارش صادقانه آراء که شایسته آنهاست و دموکراسی طلب می کند، به دست نیاورند، آرام نخواهم گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1325

به "ظریف: جهان منتظر است دولت جدید آمریکا قلدری را کنار بگذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: جهان منتظر است دولت جدید آمریکا قلدری را کنار بگذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید