واکسن آنفلوآنزا ایرانی وارد بازار شد ، قیمت هر واکسن 213 هزار تومان

به گزارش پیکوشو، به گزارش خبرنگاران، حیدر محمدی مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع نخستین واکسن ایرانی آنفلوانزا در داروخانه ها خبر داد و گفت: اولین واکسن آنفلوانزای تولید داخل وارد بازار شد.

واکسن آنفلوآنزا ایرانی وارد بازار شد ، قیمت هر واکسن 213 هزار تومان

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: این واکسن دومین واکسن آنفلوانزای نوترکیب دنیاست و اثربخشی بهتری نسبت به پلتفرم های دیگر دارد.

محمدی اظهار داشت: امیدواریم با استقبال مردم این فرآورده جایگزین نمونه خارجی شود و از سال آینده دیگر نیاز به واردات نداشته باشیم.

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار داشت: در حال حاضر 200 هزار واکسن آنفلوانزا تولید و توزیع شده است و میزان تولید افزایش پیدا خواهد کرد و قیمت این واکسن حدود 200 هزار تومان است.

مساعد رئیس اداره مطالعات بالینی سازمان غذا و دارو درباره واکسن آنفلوآنزای ایرانی در پاسخ به خبرنگاران اظهار داشت: بیش از 2 سال است که واکسن آنفلوآنزای ایرانی تولید شده است و سال گذشته مجوز صادر نشد تا مطالعات تکمیل شود و مطالعه را در جمعیت هزار نفره انجام دادند و در نهایت این واکسن مجوز مصرف گرفت و باید توجه داشت که واکسن ایرانی در مطالعه کارآزمایی بالینی با نمونه خارجی مقایسه شد و پس از قطعیت ایمنی و اثربخشی در مقایسه با نمونه خارجی تاییدیه برای خارج کشور را صادر کردیم.

وی اظهار داشت: باید دانست تزریق واکسن آنفلوآنزا هیچ تاثیری در کاهش ابتلا به کرونا ندارد، اما در افراد بالای 65 سال و بیماران تنفسی و خانم های باردار و جمعیتی که مرکز کنترل واگیر وزارت بهداشت اظهار داشته است واکسن آنفلوآنزا میزان ابتلا و بستری را کاهش داده است.

گفتنی است؛ واکسن آنفلوانزای ایرانی به قیمت 213 هزار تومان در داروخانه ها عرضه می شود.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1925

به "واکسن آنفلوآنزا ایرانی وارد بازار شد ، قیمت هر واکسن 213 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن آنفلوآنزا ایرانی وارد بازار شد ، قیمت هر واکسن 213 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید