سرانجام عملیات بازسازی پشت بام کاخ هشت بهشت اصفهان

به گزارش پیکوشو، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، فریدون اله کمک امروز 5 آبان ماه با اعلام این مطلب گفت: با توجه به آنالیز های گروه کارشناسی نظارت بر بناهای تاریخی اصفهان و ایجاد بعضی فرسودگی ها در بام کاخ هشت بهشت، عملیات بازسازی از اوایل مهرماه امسال توسط گروه امانی اداره کل استان شروع شد.

سرانجام عملیات بازسازی پشت بام کاخ هشت بهشت اصفهان

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

او اضافه نمود: طرح بازسازی پشت بام کاخ هشت بهشت اصفهان شامل تعویض آجرهای پشت بام، بندکشی ، اجرای عملیات کاه گل و دفع نم و رطوبت بخش های مختلف پشت بام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان تأکید کرد: این عملیات توسط بازسازی گران گروه امانی با پیش بینی مدت زمان دو ماه، با هزینه ای بالغ بر 600 میلیون ریال شروع شد که با توجه به در پیش رو بودن فصل بارندگی با کوشش بازسازی گران، طی یک ماه به خاتمه رسید.

بنای تاریخی کاخ هشت بهشت در باغ تاریخی بلبل که بخشی از دولت خانه بزرگ صفوی به شمار می رفت، در سال 1080 هجری قمری و در واپسین ایام حیات سلاطین صفوی در اصفهان بنا شد.

این کوشک بر روی سکویی(صفه) به ارتفاع دو متر از سطح زمین به صورت هشت ضلعی بنا شده است، از این رو به نام هشت بهشت یا هشت در بهشت نامیده می گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1252

به "سرانجام عملیات بازسازی پشت بام کاخ هشت بهشت اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام عملیات بازسازی پشت بام کاخ هشت بهشت اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید