چه کنیم مرگ دیرتر به سراغمان بیاید؟

به گزارش پیکوشو، محققان در مطالعه جدید خود بر تاثیر انجام میزان بیشتری از فعالیت های جسمی بر کاهش خطر مرگ زودهنگام در دوران میانسالی و پیری تاکید کردند.

چه کنیم مرگ دیرتر به سراغمان بیاید؟

ایسنا نوشت: محققان پیش از این در بررسی های خود تاکید کرده اند که هر گونه سبک زندگی کم تحرک حتی نشستن، برای سلامت ضرر دارد. نداشتن فعالیت جسمی کافی برای مدت زمان 9 ساعت یا بیشتر در طول روز، غیر از زمان خواب، با افزایش خطر مرگ همراه است.

در این بررسی گروهی از محققان نروژی به بررسی مطالعاتی پرداختند تا مشخص شود چگونه فعالیت جسمی و مدت زمانی که تحرک جسمی کافی نداریم، بر خطر مرگ زودهنگام تاثیر می گذارد. محققان با کمک ابزارها و تجهیزات لازم، میزان و شدت فعالیت 36 هزار و 383 نفر را که حداقل 40 ساله بودند، در آمریکا و غرب اروپا بررسی کرده و آن را در سه دسته فعالیت های جسمی سبک، متوسط و سنگین قرار دادند.

آشپزی یا شستشوی ظروف نمونه ای از فعالیت های جسمی سبک به حساب آمده، پیاده وری سریع در دسته فعالیت های متوسط و دویدن در گروه فعالیت های جسمی شدید قرار گرفت.

به گفته محققان، خطر مرگ برای افرادی که فعالیت جسمی نداشتند در مقایسه با افرادی که بیشترین فعالیت جسمی را داشتند، پنج برابر بیشتر بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 349

به "چه کنیم مرگ دیرتر به سراغمان بیاید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کنیم مرگ دیرتر به سراغمان بیاید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید