کشف کلیسایی مرموز در محوطۀ یک دبیرستان

به گزارش مجله پیکوشو، عمر فاروق یاواشچای مشغول مطالعه نقشه ترکیه از سال 1912 بود که متوجه چیز عجیبی شد: نقطه ای روی نقشه وجو داشت به نام Ayazma؛ این کلمۀ ترکی برای یونانیان ارتدکس به معنای آب مقدس بود.

کشف کلیسایی مرموز در محوطۀ یک دبیرستان

به گزارش فرادید، یاواشچای مجذوب این نقطه شده بود، بنابراین تحقیق کرد و فهمید ساکنان منطقه باغجیلار حدود 30 سال پیش از آن به عنوان چشمه استفاده می نموده اند. این چشمه در محل یک کلیسای کوچک فراموش شده قرار داشت که حالا زیر باغ یک دبیرستان پنهان شده بود.

عکس های به اشتراک گذاشته شده یاواشچای در شبکۀ اجتماعی ایکس (توییتر)، یک غار سنگی بزرگ را با فرورفتگی هایی در دیوارها نشان می دهد. میله هایی در سرتاسر سقف اتاق کوچکی کشیده شده اند که پشت یک دروازه آهنی قرار گرفته است.

یاواشچای می گوید معین نیست چه کسی و در چه زمانی این کلیسا را ساخته است، اما احتمالاً ساکنان یک روستای یونانی آن را ساخته اند که اواخر دوره عثمانی یعنی اواخر دهه 1800 ساکن این منطقه بودند.

یاواشچای می گوید: شاخه های درخت جلوی آن را مسدود نموده اند طوری که یک فرد عادی به سختی متوجه آن می گردد. یاواشچای در توییتی نوشته است: این کلیسای کوچک باید حفاری و مطالعه دقیق گردد. منطقه باگسیلار کمتر از 10 مایلی شمال غربی استانبول است.

منبع: فرارو
انتشار: 31 مرداد 1402 بروزرسانی: 31 مرداد 1402 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 2303

به "کشف کلیسایی مرموز در محوطۀ یک دبیرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف کلیسایی مرموز در محوطۀ یک دبیرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید