اعزام ناو جنگی کانادایی به خاورمیانه

به گزارش مجله پیکوشو، وزارت دفاع کانادا در بیانیه ای اظهار داشت که ناو اچ ام سی اس کلگری به منظور شرکت در عملیات آرتمیس برای مبارزه با تروریسم و امنیت دریایی راهی آب های خاورمیانه شده است.

اعزام ناو جنگی کانادایی به خاورمیانه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تارنمای رسمی دولت کانادا (Canada.ca) در بیانیه ای اضافه نمود: اعزام این ناو به منظور یاری نیرو های مسلح کانادا به نیروی ویژه بین المللی موسوم به نیروی ویژه ترکیبی 150 (CTF 150) انجام شد.

CTF 150 یک گروه بین المللی ویژه مسئول عملیات ضد تروریسم و امنیت دریایی در آب های خاورمیانه است که ژانویه 2021 تحت رهبری و راهنمایی کانادا بوده است.

اواخر امسال کشتی اچ ام سی اس گلگری در راستا بازگشت به کانادا از منطقه اسیا اقیانوسیه عبور و از بنادر بیشتری بازدید کرد و در عین حال در عملیات های آموزشی، تمرین نظامی و تعامل با ناو های کشور های ائتلافی و شریک شرکت خواهد داشت.

در این بیانیه آمده است: همان طوری که در سیاست دفاعی کانادا تعیین شده است منطقه آسیا اقیانوسیه برای امنیت و رفاه کانادا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

بیانیه می افزاید: کانادا متعهد است شریکی معتمد در این منطقه باشد و به نظم بین المللی براساس مقررات پایبند باشد. عملیات پراجکشن به امنیت و ثبات بیشتر دنیا یاری می نماید و آمادگی نیرو های مسلح کانادایی برای حمایت از ارزش ها و منافع این کشور در سراسر دنیا و در کشور های دوست و شریک را نشان می دهد.

اعزام ناو ها در امسال تحت عملیات پراجکشن تعهد کانادا به تعامل مداوم در منطقه آسیا اقیانوسیه به رغم همه گیری کرونا و حمایت از تقویت همکاری دفاعی و امنیتی این کشور را نشان می دهد.

اچ ام اس سی کلگری به تازگی اولین بخش ماموریت خود در منطقه را برای اجرای عملیات حضور نیروی دریایی به خاتمه رساند.

کلگری در طول این عملیات و با رعایت کامل محدودیت های کرونایی از تعدادی از بنادر از جمله در کشور های برونئی، ویتنام و سنگاپور بازدید کرد.

بیانیه در خاتمه نوشت: این بازدید ها نشان دهنده اهمیت روابط دوجانبه با اعضای اتحادیه کشور های جنوب شرق آسیا موسوم به آ سه آن است. همچنین تعهد دائمی ما به تقویت مشارکت های دفاعی و امنیتی در جنوب شرق آسیا و همکاری با یکدیگر به منظور حفظ نظم بین المللی مبتنی بر قوانین را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1609

به "اعزام ناو جنگی کانادایی به خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام ناو جنگی کانادایی به خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید