جزئیاتی از طرح تازه توزیع سیم کارت دانش آموزی

به گزارش پیکوشو، طرح توزیع سیم کارت دانش آموزی با توافق میان وزارتخانه های آموزش و پرورش و ارتباطات در دستور کار این مجموعه ها قرار گرفته است.

جزئیاتی از طرح تازه توزیع سیم کارت دانش آموزی

به گزارش خبرنگار حدود یک ماه پیش بود که محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات درباره سیم کارت دانش آموزی شرح داد و آنطور که او گفت قرار بر این شده بود تا 10 میلیون سیم کارت تازه و بسته های اینترنتی رایگان به دانش آموزان عرضه گردد، خبری که چندی بعد سید جواد حسینی معاون وزیر و مسئول طرح راهنمایی هم آن را تصدیق و بار دیگر اعلام کرد.

در پی این اخبار، موضوع سیم کارت دانش آموزی که با رونق گرفتن آموزش مجازی و آسیب های موجود به وسیله شبکه های اجتماعی مدتی می گردد که به مطالبه ای جدی برای خانواده ها تبدیل شده است، رونق بیشتری پیدا کرد.

محمود حبیبی مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در گفت وگو با درباره جزئیات توزیع سیم کارت دانش آموزی با اشاره به اینکه این موضوع متفاوت از طرح انارستان است، اظهار کرد: با وزارت ارتباطات جلسات مختلفی داشتیم و مطالعات دقیقی روی این کار انجام شد تا اینکه در جلسات با معاونان وزارتخانه های مربوط در نهایت طرح سیم کارت دانش آموزی تهیه شد.

او ادامه داد: این طرح در حال نهایی شدن است و بعد از معین تکلیف تمام جوانب کار، به امضای وزارتخانه های آموزش و پرورش و ارتباطات خواهد رسید.

به گفته مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات این طرح مرحله به مرحله به اجرا خواهد رسید و کاملا متفاوت با طرح های منسوب به سیم کارت کودک و نوجوان خواهد بود البته ممکن است در مواردی ویژگی های آن ها هم پوشانی هایی داشته باشد، ولی در مجموع اختلافاتی با آن داشته و طرح کاملا مجزایی است.

حبیبی در پاسخ به این پرسش که استفاده از این سیم کارت ها برای دانش آموزان اجباری است یا خیر، اعلام کرد: با توجه به مطالبه و احتیاجی که در این مورد از سوی خانواده ها وجود داشت انتظار می رود که با اقبال خوبی روبرو خواهد شد، اما با این وجود هیچ اجباری برای دریافت سیم کارت دانش آموزی نداریم و امکاناتی با توجه به احتیاج مطرح شده در نظر گرفته شده است.

او درباره چگونگی توزیع و اپراتور در نظر گرفته شده برای این سیم کارت اظهار کرد که در حال آنالیز ابعاد کار هستیم و جلسات کارشناسی برگزار می گردد تا جزئیات این موارد به طور دقیق معین گردد و در آینده ای نزدیک بعد از انعقاد تفاهم نامه میان وزارتخانه های نام برده شده ابعاد کار به طور کامل تبیین می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1790

به "جزئیاتی از طرح تازه توزیع سیم کارت دانش آموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از طرح تازه توزیع سیم کارت دانش آموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید