فرهنگ با فناوری اطلاعات عجین شده است، کندی اینترنت ثابت به دلیل عدم توسعه زیرساخت ها در سال های گذشته است

به گزارش مجله پیکوشو، وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به مناسبت هفته کتاب از یکی از پلتفرم های کتاب آنلاین بازدید کرد و ضمن گفت وگو با دست اندرکاران این پلتفرم در جریان توانمندی ها و مسائل آنها قرار گرفت.

فرهنگ با فناوری اطلاعات عجین شده است، کندی اینترنت ثابت به دلیل عدم توسعه زیرساخت ها در سال های گذشته است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وزارت ارتباطات؛ عیسی زارع پور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در بازدید از دفتر اپلیکیشن فرهنگی طاقچه با اشاره به اینکه امروزه فضای مجازی زندگی بشر را دگرگون کرده است، اظهار کرد: امروزه فناوری اطلاعات با فرهنگ، سیاست و اقتصاد عجین شده است.

وی با بیان اینکه مهمترین تاثیر فناوری اطلاعات در حوزه فرهنگ است، شرح داد: جذابیت، سرعت بالا و گسترده انتشار محتوا در فضای مجازی یک فرصت برای حوزه فرهنگ است تا با استفاده از این قابلیت ها اثر بخشی اقدامات فرهنگی بیشتر شود.

وی بر ضرورت حمایت از رسانه های دیجیتال در کشور به عنوان یک فرصت تاکید کرد و افزود: امروز به مناسب هفته کتاب، به یکی از پلتفرم های دیجیتالی ترویج کتاب و کتابخوانی آمدیم تا هم به دوستان خداقوت بگوییم و هم بر اهمیت این ابزارهای نو در ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی کشور عزیزمان تاکید کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که این پلتفرم ها بتوانند سرانه مطالعه در کشور را به نحو چشمگیری افزایش دهند و شرح داد : نگاه ما در دولت سیزدهم این است که فناوری اطلاعات فرصتی است که باید حداکثر استفاده از آن برای رفاه مردم و بهبود فرآیندها صورت بگیرد تا طعم شیرین زندگی فناورانه پایه را به مردم بچشانیم.

بیشتر بخوانید

وی درباره سوال یکی از خبرنگاران حاضر در این بازدید در خصوص سرعت اینترنت گفت: ما قبول داریم که در اینترنت ثابت مشکل داریم زیرا زیرساخت های ارتباطات ثابت در گذشته به میزان مناسب و همگام با ارتباط همراه توسعه پیدا نکرده است. وی افزود که دولت سیزدهم بنا دارد توسعه ارتباطات ثابت پرسرعت را در کشور به صورت ویژه دنبال کند و پروژه فیبرنوری منازل در اولویت برنامه های این وزارتخانه است.

زارع پور درباره سرعت اینترنت تلفن همراه در این روزها، در لحظه، به صورت آنلاین با گوشی یکی از حاضرین در جلسه تست سرعت اینترنت انجام داد. در این تست، سرعت اینترنت بیش از 16 مگابیت بر ثانیه و پینگ 28 میلی ثانیه بود.

زارع پور گفت: در حالی که به دلیل مسائل مربوط به عدم توسعه شبکه از طریق اپراتورها، سرعت کاربران در سراسر کشور به طور میانگین 5 تا 6 مگابیت بر ثانیه را نشان می دهد و در پروانه اپراتورها 2 مگابیت بر ثانیه آمده است، اما الان سرعت دانلود حدود 8 برابر این میزان را نشان می دهد. ما ادعا نمی کنیم که این سرعت ایده آل است بلکه باید به چند ده و حتی چند صد مگابیت بر ثانیه هم برسیم. بخشی از نقدها درباره کندی اینترنت هم درست است و قبول داریم و اپراتورها در صدد رفع آن هستند اما بخشی هم ناشی از فضاسازی رسانه ای است.

در این بازدید، زارع پور از بخشهای مختلف این اپلیکیشن فرهنگی بازدید کرد و با مدیران بخشهای مختلف آن گفت وگو کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1921

به "فرهنگ با فناوری اطلاعات عجین شده است، کندی اینترنت ثابت به دلیل عدم توسعه زیرساخت ها در سال های گذشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ با فناوری اطلاعات عجین شده است، کندی اینترنت ثابت به دلیل عدم توسعه زیرساخت ها در سال های گذشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید