نخست وزیر ایتالیا اتحادیه اروپا را تهدید کرد

به گزارش پیکوشو، نخست وزیر ایتالیا تهدید نموده است که بودجه اتحادیه اروپا را به دلیل فقدان همبستگی از سوی همسایگان اروپایی اش در حالی که این کشور با موج عظیم مهاجران دست و پنجه نرم می نماید، وتو خواهد نمود.

نخست وزیر ایتالیا اتحادیه اروپا را تهدید کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش پیکوشو، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا در این باره گفت: ما 20 میلیارد یورو به اروپا می دهیم تا بتوانیم 12 میلیارد پس بگیریم و اگر مجارستان، جمهوری چک و اسلوکی می خواهند در مساله پناهجویان ما را نصیحت نمایند اجازه بدهید که ایتالیا بگوید این سیستم دیگر جوابگو نیست.

رنتزی در پاسخ به سوالی درباره آمادگی ایتالیا برای استفاده از وتو برای لغو برنامه بودجه اتحادیه اروپا مطرح کرد: بله، قطعا!

وی سپس به سرزنش کشورهای مرکزی اروپا پرداخت که مرزهای خود را به روی پناهجویان و مهاجران بسته اند و از پذیرش سهمیه پذیرش پناهجویان خود طبق برنامه اتحادیه اروپا خودداری نموده اند، آن هم در حالی که اروپا با سهمگین ترین بحران پناهجویی و مهاجرتی خود پس از جنگ جهانی دوم روبرو است.

نخست وزیر ایتالیا در این باره گفت: اگر شما در مقابل پناهجویان و مهاجران دیوار می سازید پس می توانید پول ایتالیا در این مساله را نیز فراموش کنید. اگر پناهجویان به این کشورها نمی روند پس پول هم به این کشورها نخواهد رفت.

پیش از این پیرکارلو پادوان، وزیر اقتصاد ایتالیا تاکید نمود که دولت نامه ای از کمیسیون اروپا دریافت نموده است که در آن شفاف سازی هایی از دولت ایتالیا درباره بودجه ملی سال 2017 درخواست شده است.

ایتالیا کسری بودجه 3 / 2 درصدی را پیش بینی نموده است؛ رقمی که به طرز چشمگیری از میزان رقم مورد انتظار بروکسل بالاتر است. این رقم احتمالا به دلیل زلزله اخیر این کشور و همچنین میزبانی از مهاجرانی که از دریای مدیترانه وارد این کشور می شوند، به این میزان رسیده است.

ایتالیا شاهد ورود 155 هزار مهاجر به این کشور طی امسال بوده است.

این در حالی است که بعضی روستاهای ایتالیا نیز از پذیرش این مهاجران خودداری می نمایند و این کشور در آستانه یک تنش داخلی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 627

به "نخست وزیر ایتالیا اتحادیه اروپا را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر ایتالیا اتحادیه اروپا را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید