کوشکی: اصلاح طلبان برای کمک دریافت از آمریکایی ها احساس شرم نمی کنند

به گزارش پیکوشو، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: جناح اصلاح طلب ابایی ندارد از اینکه بخشی از توان خود را صرف حمایت از نیرو های فرامنطقه ای کند و هیچ احساس نامطلوبی هم نسبت به این موضوع ندارد.

کوشکی: اصلاح طلبان برای کمک دریافت از آمریکایی ها احساس شرم نمی کنند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدصادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دلخوشی جریان اصلاحات به تیم جو بایدن در آمریکا، گفت: این واقعیت را باید بپذیریم که جناح اصلاح طلب ابایی ندارد از اینکه بخشی از توان خود را صرف حمایت از نیرو های فرامنطقه ای کند و هیچ احساس نامطلوبی هم نسبت به این موضوع ندارد.

کوشکی اضافه نمود: این جریان با خرسندی می گوید که تغییرات در خارج از مرز های ایران می تواند بر توانمندی های ما تاثیر بگذارد.

وی اضافه نمود: ممکن است یک فعال یا جریان سیاسی از این مساله احساس شرمساری کند، اما جریان اصلاح طلب نه تنها حس شرمساری ندارد بلکه افتخار هم می کند.

استاد دانشگاه تهران گفت: هرچند در کلان، قدرت های فرامنطقه ای تفاوتی میان نیرو های سیاسی ما قائل نمی شوند، اما در حوزه رفتار های تاکتیکی، به این تفکیک قائل هستند. یعنی دولت های فرامنطقه ای برای نفوذ بیشتر در جامعه سیاسی و اجتماعی ما، ممکن است از یک گروه سیاسی خاص در ایران حمایت کنند.

کوشکی با بیان اینکه اصلاح طلبان قطعاً در انتخابات آینده از دوقطبی موافق-مخالف مذاکره استفاده خواهند کرد، گفت: خمیرمایه و راهبرد این جریان، همواره ایجاد دوقطبی در جامعه برای پوشاندن یک مساله و پررنگ نشان دادن مساله ای کم اهمیت تر است.

وی اضافه نمود: وحدت سیاسی در کشور در حوزه روابط خارجی خیلی به نفع جریان اصلاح طلب نیست چراکه این جریان حیات خود را در دوقطبی های دروغین و چند دسته کردن مردم می بیند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکایی ها قطعاً از اینگونه دوگانه سازی ها در ایران استقبال می کند، گفت: دولت جدید آمریکا سیاست چنددسته شدن جامعه ایران در موضوع روابط خارجی را دنبال خواهد کرد و برای پیشبرد اهدافش از این تاکتیک استفاده می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: picosho.ir شناسه مطلب: 1343

به "کوشکی: اصلاح طلبان برای کمک دریافت از آمریکایی ها احساس شرم نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشکی: اصلاح طلبان برای کمک دریافت از آمریکایی ها احساس شرم نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید